Şekibe Aksoy'da enerji tasarrufu projesi

Konya Karatay Şekibe Aksoy İlkokulu'nda enerji tasarrufu bilinci artırmak ve yaygınlaştırmak için "Enerjine Sahip Çık" projesi başlattı.

06.02.2022 11:31, 5 ay önce eklendi.
Şekibe Aksoy'da enerji tasarrufu projesi

Proje hakkında bilgi veren Şekibe Aksoy İlkokul Müdürü Faruk Acar, şunları söyledi: "Günümüzde dünya nüfusunun artması, hızla büyüyen sanayileşme, enerji kullanımının artmasına ve daha fazla enerjiye ihtiyaç duymamıza neden olmaktadır. Hiçbir kaynağın sonsuz olmadığı gibi maalesef enerji kaynaklarımız da sınırsız değildir.

Bu nedenledir ki enerji verimliliği ve enerji tasarrufu konuları her geçen gün daha önemli bir hale gelmektedir. Bu durum ülkelerin kendi eylem planları yapmasını zorunlu kıldığı gibi enerji kullanan tüm kurum ve kuruluşlarda kendi bünyelerinde iyileştirici çalışmalar yapma ihtiyacı duymaktadır. Biz de sıfır atık projelerimize bir yenisini daha ekledik. Elektrik tüketiminde indirimli tarifelerin uygulamaya konulduğu günümüz şartlarında Konya Karatay Şekibe Aksoy İlkokulu olarak; öğrenci ve velilerimizde enerji tasarrufu bilincini artırmak ve yaygınlaştırmak için 'Enerjine Sahip Çık' diyoruz. Mayıs ayı sonuna kadar sürecek yarışmada elektrik tüketiminde en çok tasarruf sağlayan velilerimizi ödüllendiriyoruz. Dedi.

Anahtar Kelimeler: EnerjiKonyaokul

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu