Hulki Cevizoğlu, BBN Türk’te Ana Haber sunacak

27 yıldır Ceviz Kabuğu programının moderatörlüğünü yapan Hulki Cevizoğlu, 11 Şubat Cuma gününden itibaren BBN Türk TV’de ana

08.02.2022 19:25, 5 ay önce eklendi.
Hulki Cevizoğlu, BBN Türk’te Ana Haber sunacak

bülteni sunacak

Deneyimli gazeteci Hulki Cevizoğlu, Ceviz Kabuğu programının yanı sıra BBN Türk TV’de ana haber bülteni de sunacak. Hulki Cevizoğlu’nun 27 yıldır sürdürdüğü ekran klasikleri arasında yer alan “Ceviz Kabuğu” programı BBN Türk’te devam ederken, Cevizoğlu bir yandan da ana haber bülteni ile izleyici karşısına çıkacak. Günün önemli gelişmelerini de yorumlayarak izleyiciye aktaracak Cevizoğlu’nun sunduğu ana haber bülteni 11 Şubat Cuma günü BBN Türk ekranlarında olacak. Pazar günleri yayınlanan Ceviz Kabuğu programı da artık cuma günleri saat 20.30’da izleyicisiyle buluşacak.

HULKİ CEVİZOĞLU KİMDİR?

Hulki Cevizoğlu 1 Mayıs 1958 Giresun doğumlu.1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde 'Siyaset Bilimi' lisansı ve ardından 'İşletmecilik' yüksek lisansını tamamladı. 2019 yılında Maltepe Üniversitesi'nde Sosyoloji doktora yaptı.

1981'de gazeteciliğe başladığı Hürriyet'te aralıksız 8 yıl çalıştıktan sonra çeşitli basın kuruluşlarında muhabir ve yönetici olarak görev yaptı. 1994'te başladığı Ceviz Kabuğu programına 2 yıllık zorunlu ara vermiştir. Ardından Karadeniz TV'de tekrar başlayan program Ulusal Kanal ve Halk TV'de devam etti. 2020 yılında, Ceviz Kabuğu programının yeni yayın döneminde Halk TV'de devam etmeyeceğini açıkladı. Yeniçağ gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Başkent Üniversitesi'nde Sosyoloji bölümünde Sosyal ve Kültürel Antropoloji dersi vermiştir.

Dr. Hulki Cevizoğlu evli ve 1 çocuk babasıdır.

22 Temmuz 2007 Türkiye genel seçimlerinde Ankara 1. Bölge'den bağımsız milletvekili adayı olmuş fakat seçilememiştir. 23 Kasım 2009 tarihinde Demokratik Sol Halk Partisi (DSHP) Kurucu Genel Başkanı oldu, ancak görevinden 39 gün sonra 13 Ocak 2010'da istifa etti

 Hulki Cevizoğlu, 2011 Türkiye genel seçimlerinde Ankara 1. Bölge'den bağımsız milletvekili adayı oldu. Cevizoğlu, bu seçimlerde adaylık için önce CHP'ye başvurmuş ancak listeye alınmamıştı. 2015 genel seçimlerinde ise Vatan Partisi'nden İzmir 1. Bölge'den milletvekili adayı oldu. Cevizoğlu daha sonra 5 Ekim 2020 yılında yayın hayatına başlayan BBN Türk’te Ceviz Kabuğu programını sunmaya başladı. Cevizoğlu son olarak aynı kanalda ana haber kanallarını da sunacak.

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu