Konya’da Araçtan Yaklaşık 50 Kg. Uyuşturucu Çıktı

Konya İl Emniyet Müdürlüğü, zehir tacirlerine yapılan operasyonlara bir yenisini daha ekledi.

09.02.2022 09:05, 5 ay önce eklendi.
Konya’da Araçtan Yaklaşık 50 Kg. Uyuşturucu Çıktı

Zehir tacirleri ve uyuşturucu satıcıları tarafından piyasaya sürülmek üzere hazırlanan uyuşturucu maddelerin ele geçirilmesine yönelik yapılan operasyonlarda yaklaşık 50 kg. uyuşturucu madde ele geçirilirken uyuşturucu ticareti yaptığı ve kullandığı tespit edilen 5 kişi gözaltına alındı.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda durdurulan bir araçta yapılan aramada 3 adet varil içerisine gizlenmiş 48 kilo 950 gram Esrar maddesi ele geçirildi.

Sokak satıcılarına yönelik olarak yapılan çalışmalarda, Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesinde uyuşturucu ticareti yapıldığı tespit edilen bir evde yapılan aramada 2 adet Ruhsatsız Av Tüfeği, 2 adet Ruhsatsız Tabanca ve 29 adet Tabanca Fişeği ele geçirilerek el konuldu.

Yapılan operasyonlarda Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak/Nakletmek ve Kullanmak suçlarından gözaltına alınan 4 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. Ayrıca yuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan hakkında 4 yıl 2 ay hapis cezası bulanan 1 kişi ise Narkotik ekiplerince yakalanarak cezaevine gönderildi.

Anahtar Kelimeler: Araba50Uyuşturucu

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu