Konya’da yolda Mahsur kalanlara sıcak ikram

Yurt genelinde ve Konya Merkez ve ilçelerinde etkisini gösteren soğuk hava koşulları ile kar yağışıyla sonucu yolda mahsur kalan

11.02.2022 21:03, 8 ay önce eklendi.
Konya’da  yolda  Mahsur kalanlara sıcak ikram

vatandaşları ve sürücüleri Türk Kızılay Konya Şubesi ekipleri yalnız bırakmadı. Konya çevre yollarında mahsur kalan vatandaş ve sürücülere sıcak çorba, cay ve kumanya ikramlarında bulunarak her zaman olduğu gibi gönülleri taht kurdu.

Soğuk hava koşullarının etkilerine yönelik hazırlıkları her zaman hazır olan Türk Kızılay Konya Şube ekipleri, Konya’yı diğer illere bağlayan tüm karayolunda etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle yolda kalan sürücülere yardım etti. Kar yağışı nedeniyle ilerlemekte güçlük çeken, yolda kalan ve zincir takan sürücüler ile yollarda çalışan diğer ekiplere Türk Kızılayı tarafından sıcak içorba, çecek ve kumanya ikramı yapıldı.

Türk Kızılayı Konya Şubesi  olarak ihtiyacın olduğu her yerde olduklarını belirten Türk Kızılayı Konya Şubesi Genel Sekreteri Tevfik Fikret Karaman , “Yolda kalan sürücü ve yolculara ikramlarda bulunduk.. Amacımız sürücülerimize ve yolcularımızı yalnız olmadıklarını hissettirmek ve bir nebze olsa da ihtiyaçlarını karşılamaktı. Türk Kızılay Konya şubesi olarak bunu ekiplerimizle birlikte başarmanın mutluluğunu yaşadık. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Sürücüler ve vatandaşlar ise Türk Kızılayı Konya Şubesinin gerçekleştirmiş olduğu sıcak çorba ve kumanya yardımlarından dolayı teşekkür ettiler.

Anahtar Kelimeler: İkramYolYolcuarabakış

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu