Gelecek Partisi’nden ‘Zamlar Geri Alınsın’ Çağrısı

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, İl binasına asılan dev afişin ardından bir de basın açıklaması yaptı.

13.02.2022 11:51, 5 ay önce eklendi.
Gelecek Partisi’nden ‘Zamlar Geri Alınsın’ Çağrısı

İl Başkanı Hasan Ekici yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi…

“Son yıllarda oldukça ilginç bir süreçten geçtiğimizin farkındasınızdır.

Ülkemiz tarihinin en büyük ekonomik çöküşünü yaşarken ancak mizah programlarında ya da komedi filmlerinde izleyebileceğiniz ilginç açıklamalara şahit olmaktayız.

Yandaş kanallardaki haberlerde ve tartışma programlarında yapılan algı oyunları, hükümet yetkililerinin açıklamalarındaki tutarsızlıklar ve konuşma üslupları

Ülkesini seven ve geleceğinden endişe duyan bizleri ve vatandaşlarımızı canından bezdirmiştir.

Son olarak doğalgaz ve elektrik fiyatlarına yapılan fahiş zamlar vatandaşlarımızın nefesini kesmiş, hayat pahalılığı ile mücadele edemeyen halkımız ülkemizin dört bir yanında protesto eylemlerine başlamıştır.

Dövizdeki yükselmeyi dış güçlere, gıdadaki artışı stokçulara bağlayan hükümet, elektrik ve doğalgazdaki fahiş zamları nereye bağlamaktadır merak etmekteyiz.

Pandemi sürecinde ekonomik olarak ülkemize pandemiden daha fazla zarar veren hükümet, fahiş elektrik ve doğalgaz zamları ile resmen bu duruma tüy dikmiştir.

Gelecek partisi olarak bu fahiş zamların vatandaşlarımızın dayanma sınırını çoktan aştığını tekrarlıyor ve:

“Elektrik ve doğalgaz zamları geri alınsın!” Diyoruz.

Çıktığı televizyon kanallarında adeta halkımızla dalga geçercesine “gözlerime bakın” diyen bir hazine ve maliye bakanı olabilir mi?

Rakamlarla ekonomiyi okumak gibi çok basit bir yöntem varken ülkemizin ekonomisini Hazine ve Maliye Bakanı’nın gözlerinden okumak gibi bir tuhaf yöntem icat etmek de bu hükümete nasip oldu.

Değerli hükümet yetkilileri Hazine ve Maliye Bakanı’nın gözlerinde ne görüyor bilmiyoruz ama Türk halkının gözlerine baktığınız zaman umutsuzluğu, geçim sıkıntısını, çaresizliği ve önüne gelecek ilk sandıkta vereceği cevabı gayet net görebiliyoruz. 2023 yılında Ay’a gitmeye hazırlanırken Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Isparta’nın günlerce elektriksiz kalması,

Buğday ambarı olan ülkemizin her yıl milyonlarca ton buğday ithal etmesi,

Yağ, süt ürünleri, yumurta ve sebze gibi temel ürünlerin fiyatlarının kat kat artması,

Defalarca doğalgaz bulundu diye müjde verdikten sonra doğalgaza onlarca kez zam yapılması sizce de tuhaf değil midir?

Hükümetten şu andan itibaren beklediğimiz tek müjde var; o da erken seçim kararıdır. Halkımızın tek umudu, en kısa sürede sandığa giderek bu hükümetten kurtulmaktır.

Emeklilere, memurlara, işçilere ve asgari ücretlilere yapılan zamlarla kıyaslandığında çok çok fahiş olan elektrik ve doğalgaz zamları bardağı taşıran son damla olmuştur.

Uzatmaları oynayan hükümetin derhal, el değil yürek yakan elektrik ve doğalgaz zamlarını geri alması, sadece gelecek partisi olarak bizim değil insan onuruna yakışan bir yaşam isteyen tüm halkımızın en büyük beklentisidir.

Elektrik ve doğalgaz zamlarının açıklandığı ilk günlerde gelecek partisi Konya il başkanlığı olarak zamların iptali için mahkemede davamızı açmıştık.

Zamlardan ezilen vatandaşlarımız adına bu davanın takipçisi olacağız. Vatandaşlarımızın haklarını sonuna kadar koruyacağız.” Dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu