Sarayönü İlçelerinde Hizmetler Değerlendirildi

Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş, Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Sarayönü Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı

18.02.2022 22:50, 5 ay önce eklendi.
Sarayönü İlçelerinde Hizmetler Değerlendirildi

Fahrettin Kulu ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Keleş, Vali Vahdettin Özkan’a ziyarette bulundular.

Ziyarette Sarayönü ilçemizde devam eden kamu ve özel sektör yatırımları değerlendirildi.

‘Sarayönü Organize Sanayi Bölgesi İlçemize Yüksek Derecede Katma Değer Sunacak’

Vali Özkan ve misafirleri; Sarayönü Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyetlerini, ilçemizin ekonomik durumu ve potansiyeli ile yatırımları ve istihdamın artırılması için yapılması gereken çalışmaları değerlendirdi.

Vali Vahdettin Özkan, İlimizin sanayi ve ticaret alanında yapılan yatırımlar sayesinde her geçen gün ekonomik olarak büyüdüğünü üretim ve istihdamda artışın sürdüğünü ifade etti.

Sarayönü Organize Sanayi Bölgesi’nin İlçemize, Konya’ya ve memleketimizin ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ifade eden Vali Özkan: “Sarayönü OSB İlçemize yüksek katma değer sunacaktır. İlçemizde büyük yatırım iştahı var. İlçemize kurulan OSB ile birlikte İlçemizin üretim ve istihdam kapasitesi artacak. Böylece İlimizin ve ülkemizin ihracatına katkı sunacaktır.” dedi.

‘Beşgöz Gölü’nün Etrafında Yapımı Devam Eden Millet Bahçesi’nde Sona Gelindi’

Vali Vahdettin Özkan, Beşgöz Gölü’nün etrafında başlatılan ve Mart ayında tamamlanması planlanan Millet Bahçesi’nde yürütülen çalışmalara dair Başkan Solak’tan bilgiler aldı.

Beşgöz Millet Bahçesi’nin Sarayönü ilçemize büyük değer katacağını ifade eden Vali Özkan, millet bahçesinin ilçemize ve Konya’ya hayırlı olması temennisinde bulunarak katkılarından dolayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Belediye Başkanı Nafiz Solak’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

‘Sarayönü Belediyesi Güneş Enerji Santrali (Ges) İle İlgili Yapılan Çalışmalar Değerlendirildi’

Vali Vahdettin Özkan, 3 etap halinde yapılması planlanan, 1. Etabı tamamlanarak devreye alınan ve 2. Etap için ise proje çalışmaları başlatılan Sarayönü Belediyesi Güneş Enerji Santrali ile ilgili yapılan çalışmalara dair Başkan Solak’tan bilgiler aldı.

Güneş Enerji Santrali’nin İlçemize temiz enerji sağlayacağını ifade eden Vali Özkan, emeği geçen herkese teşekkür ederek ilçemize hayırlı olması temennilerinde bulundu. AKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. SALİH AKKAYA İLE KAMU HİZMETLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ YAPILDI

 

Vali Vahdettin Özkan, Başkan Akkaya’dan ilçeye yapılan mahalli müşterek ihtiyaçlar ve hizmetler ile koordinasyonu gerektiren konular hakkında bilgi alarak, birlikte yapılması gereken çalışmaları değerlendirdi. Özellikli faaliyet olarak; Milli Mücadele Döneminde Akşehir’in misyonu ve bu misyonun gelecek kuşaklara aktarılması için yapılacaklar da müzakere edildi. EREĞLİ İLÇEMİZE SUNULACAK HİZMETLER DEĞERLENDİRİLDİ

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Obrukçu, Vali Vahdettin Özkan’ı ziyaret etti.

Vali Özkan, Başkan Obrukçu’dan ilçeye yapılan mahalli müşterek ihtiyaçlar ve hizmetler ile koordinasyonu gerektiren konular hakkında bilgi alarak, birlikte yapılması gereken çalışmaları değerlendirdi.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu