Baranok,Güzellik uzmanlarımızı verilen hakların geri alınmaya çalışılması yanlıştır

Konya Berberler ve Kuaför Odası Başkanı Veli Baranok, Güzellik uzmanlarına Bakanlar Kurulu kararıyla Sayın cumhurbaşkanımız

01.03.2022 11:18, 4 ay önce eklendi.
Baranok,Güzellik uzmanlarımızı verilen hakların geri alınmaya çalışılması yanlıştır

cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2017'de yeniden kazanmış olduğumuz meslek haklarımız, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diplomalarımız, eğitim haklarımız, 5362 sayılı Kanun ile korunan esnaf ve sanatkâr haklarımız elimizden alındı. verilen hakların geri alınmaya çalışmasının yanlış olduğunu söyledi.

 Veli Baranok verilen hakkın geri alınmaya çalışmasının güzellik uzmanlarının iş yerlerini kapatma anlamına geldiğini belirterek, “Mesleki eğitim merkezlerinde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı aldıkları ve hala da almaya devam ettikleri ustalık belgeleri varken, güzellik uzmanlarına verilen hakların geri alınmasına yönelik çalışma kadın esnafın iş yerini kapatmaya mahkûm etmek anlamına gelmektedir. Güzellik uzmanlarımızın binlerce liraya aldıkları cihazlarla müşterilerine paket hizmetlerini hiç düşündünüz mü? Kaldı ki hastanelerde bu hizmetleri doktorlar mı yapacaktır. Hiçbir eğitimi olmayan kişiler tarafından güzellik salonlarında uygulanan fiyatların kat kat daha fazlasına bu işlemler yaptırılacaktır. Sigortasını, vergisini ödeyen binlerce Güzellik Salonu ve yanlarında çalışanlar göz önünde bulundurularak, bu yanlıştan bir an önce dönülmelidir. Binlerce Güzellik Salonu işleten kadın esnafımız mağdur edilmemelidir” dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu