Konya Emniyet Müdürlüğü’nden “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Etkinlikleri

Konya İl Emniyet Müdürlüğü “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü” unutmadı.

07.03.2022 14:06, 4 ay önce eklendi.
Konya Emniyet Müdürlüğü’nden “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Etkinlikleri

Sosyal konuları hassasiyetle takip eden ve toplumsal değerleri ön planda tutan Konya Emniyet Müdürlüğü, Dünya Kadınlar Günü’nü de birçok alanda kutladı.

“Huzur ve Güven Şehri Konya” ilkesiyle çalışan ve toplumsal değerleri ön planda tutan Konya İl Emniyet Müdürlüğü, başımızın tacı, yarınlarımızın mimarı kadınlarımızın da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü birçok etkinlikle kutladı.

 “TRAFİKTE KADINLAR ÖRNEK ALINMALI”

Konya İl Emniyet Müdürlüğü 2021 trafik kaza verilerine göre kadın sürücülerin trafik kurallarına uyma oranı erkek sürücülere göre çok daha fazla. Kadın sürücüler erkek sürücülere göre trafikte çok daha dikkatli ve kaza yapma oranı daha az. Paylaşılan verilere göre ilimizde kayıtlı kadın sürücü oranı %35,5 iken ölümlü ve yaralanmalı kazaya karışan kadın sürücülerin erkek sürücülere oranı %9,3.

Trafikteki örnek davranışlarından dolayı Konya Emniyet Müdürlüğü, kadın sürücüleri trafik uygulamasında durdurarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün katıldığı uygulamada kadın sürücülere gül ve çikolata taktim edildi.

KURBAĞA ADAMLAR BUZUN ALTINDA “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ” KUTLADI

Emniyet Müdürlüğü’nün Kurbağa Adamları olarak bilinen sualtı polisleri ilginç bir kutlamaya imza attı. Adeta film sahnelerini aratmayacak etkinlikte buzu keserek eksi derecede suyun içine giren Kurbağa Adamlar, bir kâğıda yazdıkları “hanımını döven Allah’a ve Resulüne ası olur. Kıyamette onun hasmı ben olurum” Hadis-i Şerifi, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünya’da her şey kadının eseridir” sözüyle ve “kadınların özgür olabildiği, kadına saygının olduğu bir yıl olması dileğiyle… Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun” mesajıyla “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü” kutladı. Sonrasında suyun altında gül yaprakları atan Kurbağa Adamlar görsel bir şölen oluşturdu.

KADIN POLİSLERİMİZİN’DE “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU” OLSUN

Konya İl Emniyet Müdürlüğü zor şartlarda başarıyla görevini yapan ve hepimizin gurur kaynağı olan kadın polislerimize gül taktim ederek kadın polislerimizin de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Çevik kuvvet Şube Müdürlüğü’nden Toplumsal Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne, Trafik Şube Müdürlüğünden Polis Merkez Amirliklerine 7 gün 24 saat her alanda başarıyla görev yapan kadın polislerimizi Konya Emniyet Müdürlüğü unutmayarak bu özel günde gül taktim etti.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu