Akşehir Belediyesi Zabıtası Marketlere denetim

Akşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşın hakkını korumak, stokçuluk ve fahiş fiyatlandırmanın önüne geçmek

10.03.2022 17:01, 4 ay önce eklendi.
Akşehir Belediyesi Zabıtası Marketlere denetim

için ilçe genelindeki süpermarketlerde denetim gerçekleştiriyor. Yapılan denetimlerde bazı marketlerde ayçiçek yağlarının raf fiyatı ile kasa fiyatının farklı olması ve bazı marketlerde de aynı ürün için çift etiket olması nedeniyle işlem yapılarak tutanak tutuldu.

Sosyal medyada yayılan haberlerde, Türkiye’de birkaç haftalık sıvı yağ stoku kaldığı, mevcut sıvıyağların ise fiyatlarının birkaç kat yükseleceği söylentisi ile vatandaşlar marketlere akın etmişti. Vatandaşların özellikle sıvıyağ alırken mağdur olmaması amacıyla Akşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelindeki zincir marketler ve marketlerde kontroller başlattı.

Zabıta ekipleri, yağ stok durumları ve satış miktarları hakkında bilgi alıp etiket ve kasa fiyatlarını kontrol ediyor. Denetimler de bazı marketlerde raf fiyatı ile kasa fiyatının birbirini tutmadığı bazı marketlerde ise aynı ürün için iki ayrı etiket bulunduğu gözlendi. Zabıta ekipleri bu marketlerde işlem yaparak tutanak tuttu.

Zabıta Ekiplerinin denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğini ve karşılaşılan tüm olumsuzlukların Ticaret İl Müdürlüğü’ne tutanakla iletileceği öğrenilirken, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “ Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için denetimlerimizi sürdüreceğiz. Stokçuluk için marketlerin depoları da kontrol ediliyor. Akşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunma gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: DenetimAkşehirfahişFiyat

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu