Türk Halk Müziği Topluluğu’ndan Müzik Ziyafeti

Akşehir Belediyesi’nin kültür ve sosyal etkinlikleri kapsamında Kütahya Belediyesi işbirliği ile Kütahya Belediyesi

20.03.2022 15:45, 9 ay önce eklendi.
Türk Halk Müziği Topluluğu’ndan Müzik Ziyafeti

Kültür Sanat Akademisi ‘Bergüzar’ Kadın Sesleri Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından bir konser verildi.

Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konser yoğun ilgi gördü. Akşehirli Erhan Bozkurt tarafından yönetilen koro birbirinden güzel eserleri Akşehirli müzikseverler için seslendirdi.

Koronun söylediği türkülerin bazılarında ise halk oyunu ekipleri de danslarıyla eşlik etti. Konserde Sevilay Gök ve Emel Örgün’de konuk sanatçı olarak yer alarak birbirinden güzel türküleri seslendirdi.

Konser sonunda Erhan Bozkurt, Sevilay Gök, Emel Örgün ile Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yıldırım Akgül’e Akşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Serhat Arslan tarafından birer plaket takdim edildi. Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’nın bir program nedeniyle şehir dışında olduğunu belirten Arslan, Başkan Akkaya’nın selamını ileterek Kütahya Belediyesi’ne, koristlere, müzisyenlere ve bu konserin gerçekleşmesini sağlayan herkese teşekkür etti.

Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yıldırım Akgül’de Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın selamını ileterek, Akşehir’in kadim bir tarihi şehir olduğunu, Kadim bir şehir olan Kütahya ile Akşehir arasında böyle güzel bir dostluk köprüsü ile bu güzel konseri gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Akgül; Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’ya iletilmesi için Başkan Vekili Mehmet Serhat Arslan’a bir plaket takdim etti. Konser hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

 

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant