Meram’ın Yeni Mahallesi Dedemli’de Son Rötuşlar

Bozkır Barajı’nın açılmasıyla sular altında kalacak olan Dedemli Mahallesi’nin, Meram ilçesine taşınma süreci öncesi

21.03.2022 16:54, 4 ay önce eklendi.
Meram’ın Yeni Mahallesi Dedemli’de Son Rötuşlar

Meram Belediyesi hazırlıklarını sürdürüyor. Belediye ekipleri tarafından Dedemli Mahallesi’nin yeni yerleşkesine 114 modern kapaklı çöp konteynerleri yerleştirildi. 

Konya'da Bozkır Barajı'nın faaliyete geçecek olmasından dolayı sular altında kalacak Dedemli Mahallesi'nin sakinleri, Meram ilçesinde inşa edilen yeni yaşam alanına taşınmaya hazırlanıyor. Meram Belediyesi de bir yandan Dedemli Mahallesi'nin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Meram ilçesine kurulan yeni yerleşkesinde hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kapsamda Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 114 modern kapaklı çöp konteynerini bölgede belirlenen alanlara yerleştirdi.

“ÇALIŞMALARIMIZI DEDEMLİLİ HEMŞEHRİLERİMİZİN İHTİYAÇLARINA CEVAP VERECEK ŞEKİLDE PLANLIYORUZ”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram ailesine bir mahallenin daha katılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Daha önce Hadim ilçemizde bulunan Dedemli Mahallemiz, bölgedeki barajın faaliyete geçecek olmasından dolayı sular altında kalacak. Bu kapsamda Dedemli Mahallemizin sakinleri, ilçemizde kendileri için hazırlanan yeni yerleşkelerine taşınacak inşallah. Böylelikle Meram’da 69 olan mahalle sayımız Dedemli mahallemizin de katılımıyla 70’e yükselecek ve ailemiz biraz daha büyüyecek. Meram’ın her bir noktasında olduğu gibi Dedemli’de de hemşehrilerimizin ihtiyacına cevap verecek şekilde çalışmalarımızı planlıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından altyapı çalışmalarının tamamlandığı yerleşkede Meram Belediyesi olarak biz de hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. 480 hanenin yer aldığı Dedemli Mahallemizde 2400 litre kapasiteye sahip 114 modern kapaklı çöp konteynerinin yerleşimini gerçekleştirdik. Yine mahallemizde geri dönüşüme imkan sağlayan konteynerler de yer alacak. Hemşehrilerimizin daha sağlıklı ortamlarda yaşamlarını sürdürebilmesi adına bölgedeki çalışmalarımız devam edecek. Dedemli Mahallesi sakinlerine şimdiden yeni yerleşkelerinin hayırlı olmasını diliyorum.” 

Anahtar Kelimeler: MeramMah

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu