Dünya Down Sendromu Günü Seydişehir’de Kutlandı

Dünya Down Sendromu farkındalık günü Seydişehir’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

21.03.2022 23:55, 4 ay önce eklendi.
Dünya Down Sendromu Günü Seydişehir’de Kutlandı

Seydişehir Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikle Downsendromlu çocuklar, gönüllerince eğlendi.

Kaymakam Deniz Pişkin,  Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ağır Ceza Reisi Mehmet  Kahyaoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Salih Yahya Koca, İlçe Emniyet Müdürü Cevdet Arıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, Ümit Çocukları Derneği Başkanı Münevver Yalçınkaya, Öğretmenler, Öğrenciler ve velileri katıldı.

Etkinlikte sahneye çıkan downsendromlu çocuklar, çeşitli oyunlar ve gösterileri sergileyerek, şiirler okudu.

Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Mehmet Tutal öğrencilerle tek tek ilgilenerek, onlarla birlikte programa eşlik etti.

54 engelli öğrencinin 10 tanesinin Downsendromlu olduğunu belirten okul Müdürü Cafer Akın, “Okulumuz zihinsel engelli bireyler için eğitim veriyor. Eğitim Uygulama kısmında ilköğretim olanaklarından yararlanamayan zihinsel engelli ve otizmli öğrencilerimizin eğitim gördüğü bir okul. Öğrencilerimiz zorunlu eğitim ve öğretimlerini burada tamamlıyorlar. Down Sendromlu bireylerimizin ihtiyacı olan tek şey toplumun duyarlılığıdır. Yeter ki biz onlara fırsat ve imkân tanıyalım, engel olmayalım. Biz farklılıklarımızla birlikte bir arada mutluyuz, sevgi doluyuz” ifadelerini kullandı.

Program sonunda İlçe Protokol üyeleri ile birlikte öğrenciler okul bahçesinde Dünya Down Sendromu farkındalık günü anısına havaya balon bıraktılar.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu