İletişim Yoluyla Dolandırıcılık Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

Karapınar Emniyet Müdürlüğü tarafından son yılarda artış gösteren ve çok sayıda kişinin mağdur olduğu 'İletişim yoluyla dolandırıcılık'

22.03.2022 21:18, 7 ay önce eklendi.
İletişim Yoluyla Dolandırıcılık  Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi.

İlçe Emniyet Müdürü Muharrem Mete,ilçede faaliyet gösteren bankaların  özel güvenlik görevlileriyle dolandırıcılık suçu  konusunda bir araya geldi..

Bu  tür dolandırıcılık yöntemiyle etkin bir mücadele yapılacağı  söyleyen İlçe Emniyet Müdürü Muharrem Mete, Son yıllarda hızla artan  telefon dolandırıcılığı  nedeniyle ilçemizde vatandaşların mağdur olamaması için banka güvenlik görevlileriyle gerçekleştirilen toplantıda dolandırıcıların izlediği yöntemler ve daha önce bu konu ile alakalı yaşanmış örnekler verilerek bilgilendirmeler yapılmıştır. Özellikle dolandırıcıların telefonla dolandırmak istediği vatandaşı, parayı bankadan çekip kendi hesabına aktarmasını sağlayana kadar telefonu kapattırmadığı bilgisi verilmiş, güvenlik görevlilerinden bu tür konuların yaşanmaması için telefonla konuşarak bankaya gelen, telaşe içinde olup yüklü miktarda para çeken müşterilerin işlemlerini yavaşlatarak ivedi polise haber verilmesini istedik.

Bu suçu işleyen kişi veya kişiler, telefon veya kitle iletişim araçlarıyla teknik yöntemler kullanarak kendilerini polis, savcı, hakim gibi unvanlarla tanıtıp, vatandaşlarımızda panik, korku ve tehdit oluşturarak ya da çeşitli senaryo ile  vatandaşların  insani duygularını kullanarak kendilerine maddi  kazanç sağlamaktadırlar.. İletişim yolu ile dolandırıcılık suçuyla mücadele, polisiye tedbirlerin yanında toplumun  her kesimini içine alacak, ortak çalışma gerektirmektedir” dedi.

Anahtar Kelimeler: iletişimKarapınarpolis

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant