Hızır İnsani Yardım Ve Eğitim Derneği Konya’da kuruldu.

Derneğin amaç ve hedeflerini anlatan Kurucu Başkanı Dr. Mehmet Birekul iyilik yapmanın önemini anlatarak hedeflerinin yoksullukla

29.03.2022 13:52, 9 ay önce eklendi.
Hızır İnsani Yardım Ve Eğitim Derneği Konya’da kuruldu.

mücadele etmek olduğunu söyledi.

Birekul sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünya’nın her yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, savaş, tabii afet vb. sebeplerle mağdur olmuş yaralanmış, sakat kalmış, aç ya da açıkta kalmış, zulme uğramış bulunan tüm insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak ve yoksullukla mücadele etmek amacıyla organizasyonlar kurarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Aynı zamanda iyi bir eğitim ve terbiye almamış her insan yardıma muhtaç duruma düşeceğinden, derneğimiz tüm çocukların ve gençlerin eğitim ve öğretimlerine katkıda bulunmaktadır. İmkanlar ölçüsünde her türlü eğitim öğretim donanımını eğitim kurumlara kazandırmakta, her yaş ve her seviyedeki öğrencilere en güzel eğitim imkanını sunmakta, eğitim, yemek, yurt, ulaşım ve cep harçlığı gibi burslar sağlamaktadır.

Toplumların malı, canı, nesli, aklı ve dini korumak gibi sorumlulukları vardır. Bunlar el birliği ile korunup muhafaza edilecek temel esaslardır. Bu sorumluluk yeryüzünde yaşayan herkese aittir bilinci ile Hızır İnsani Yardım ve Eğitim Derneği olarak çalışmalarımızı  www.hizir.org.tr.  üzerinden  takip edebilirsiniz.

Derneğimizin kuruluşunda emeği geçen, desteklerini esirgemeyen tüm gönüllü kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu yolda herkesin dua ve desteklerini bekliyor, iyiliksever tüm kardeşlerimizi derneğimize davet ediyorum.dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant