Konya’da Liseler Arası Tiyatro Yarışması Yapıldı

Konya Büyük Şehir Belediyesi, ilçe milli eğitim müdürlüğü organizasyonuyla il genelinde liselerin

11.04.2022 11:08, 8 ay önce eklendi.
Konya’da Liseler Arası Tiyatro Yarışması Yapıldı

katılımıyla gerçekleşen ‘Haydi oyna tiyatro yarışmasında Seydişehir liselerinden karma olarak katılan öğrenciler iyi bir oyun sahneye koyarak finale kaldı.

Farklı okullardan edebiyat öğretmenleri Mehtap Doğruöz, Bilal Sincar, Ramazan Taşoluk, Harun Fuat Dinç nezaretinde hazırlanan tiyatro ekibi kendi yazdıkları eserlerisahneleyerekfinale kaldılar.

Seydişehir tiyatro ekibinin, Kadınhanı ve meram lisesini geride bıraktıklarını ifade eden ilçe milli eğitim müdürü Tahir Kibar, finalin 17 Mayısta yapılacağını söyledi.

Kibar, ‘’ Okullarımızdaki ilgili öğretmenlerin özverileri ile hazırlanan öğrencilerimiz birinci aşamada kendi yazdıkları ikinci aşamada da Büyük şehrin yazdığı eserleri güzel bir gösterim sunarak finale kaldılar. Bu türlü yarışmalar öğrencilerimizin sanatsal yeteneklerini ortaya koymalarına imkân tanımak, tiyatro sanatının gelişimine katkı sağlamaktır. Bu amaçla tiyatro ekibimiz aylardır hazırlandıkları oyunlarını sahnelediler. Büyük bir beğeni aldılar.’’

DÜZENLENEN YARIŞMALAR EĞİTİME KATKI YAPACAK

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, “ Spordan kültüre, eğitimden sanata birçok faaliyeti belediyelerimiz ve kurumlarla birlikte yürütüyoruz. Liseler arası tiyatro yarışmasının finalinde öğrencilerimiz tiyatrodaki maharetlerini sergileyerek birbirleriyle yarışacak. Yarışmanın jüri üyeleri tiyatro oyuncularından oluşmaktadır. Bu tür yarışmalar öğrencilerin eğitim hayatına katkı sunacağını temenni ederek bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum.”  şeklinde konuştu.

 

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant