Alaeddin İlkokulunda 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Alaeddin İlkokulu'nda düzenlenen etkinlikle coşkuyla kutlandı.

24.04.2022 14:12, 2 ay önce eklendi.
Alaeddin İlkokulunda 23 Nisan Coşkusu

 Konya ‘ın Selçuklu ilçesinde bulunun  Alaeddin  İlkokulu'nda 23 Nisan şenliği düzenlendi. Etkinlikte ilk olarak Okul Müdürü Ömer Ekici  günün anlam ve önemi hakkında konuşma yaptı   Okul  müdürü  Ekici Konuşmasında; ‘Cumhuriyetimizin  kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza  hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102.ci yıldönümü kutlama bayramı bu yıl okulumuzda hep birlikte kutlama sevincini yaşıyoruz.

Sevgili Çocuklar

Siz bizim aydınlık yarınlarımızsınız. Milletimizin ufku sizler ile açılacaktır. Ülkemizin geleceği sizlerin omuzlarında yükselecektir. Geleceğimizin güvencesi siz sevgili çocuklarımızsınız. Onun içindir ki BaşKomutan  Mustafa Kemal Atatürk  böyle bir günü tüm çocuklar için Bayram olarak ilan edip sizlere armağan etmiştir. Büyük komutan Atatürk’ün dediği gibi ‘’Küçük hanımlar küçük beyler sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız.’’  İfadelerini kullandı.

Konuşmanın akabinde minik öğrencilerin şiir okumaları ve  çeşitli gösterileri ile  Minik öğrenciler şenlikte doyasıya eğlendi.  Çocukların sevgisine, coşkusuna, mutluluğuna tanıklık eden veliler de en az çocuklar kadar eğlendiler. Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm çocuklara armağan ettiği ve yurdun dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ruhunu Alaeddin  İlkokulu'nda yaşatıldı.

Anahtar Kelimeler: 23nisanaladdinİlokulukonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu