3600 Ek Gösterge için TBMM süreci beklenmeli

Türk Büro-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Efe, 3600 Ek Gösterge konusunda

24.04.2022 23:06, 2 ay önce eklendi.
 3600 Ek Gösterge için  TBMM süreci beklenmeli

TBMM sürecinin beklenmesi gerektiğini söyledi

Türk Büro-Sen Konya 2 Nolu Şube BaşkanıAhmet Efe, son dönemde sıkça tartışılan 3600 Ek Gösterge ile ilgili bir açıklama yaptı. Gündemdeki yerini koruyan 3600 Ek Gösterge’nin bazı yayın organlarında suistimal edildiğini belirten Başkan Efe, bu konunun sulandırılmaması gerektiğini ve TBMM sürecinin dikkatli bir şekilde takip edilmesinin yerinde ve doğru olacağını söyledi. Efe yaptığı açıklamada şunları kaydetti, “Kamuoyunda 3600 olarak bilinen, devlet memurlarına ek gösterge artışı konusunda, öncelikle şu hususun, devlet memuru kardeşlerimiz tarafından iyi bilinmesini isterim.Devlet memurlarına ek gösterge artışı, bir kısım basın yayın organları veya internet siteleri tarafından değil, TBMM tarafından çıkarılacak kanunla sağlanacaktır. Bu nedenle şu ana kadar basın yayın organlarında olsun, internet sitelerinde olsun, yapılan açıklamalara, verilen bilgi ve belgelere itibar edilmemesini, devlet memuru kardeşlerimizin, sabırla TBMM sürecini beklemesini tavsiye ederim.

Ek gösterge artışı konusunda, tek çalışması olan sendika, sendikamız Türkiye Kamu Sen’dir. Sendikamızın, bütün devlet memurlarına ek gösterge artışını öngören kanun teklifi 2018 yılında, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Konya MilletvekiliMustafa Kalaycı tarafından TBMM’ne verilmiş, halen Bütçe ve Plan Komisyonunda görüşülmeyi beklemektedir. Sendikamızın, Cumhurbaşkanımızı ziyaretinde de, Cumhurbaşkanımız, Türkiye Kamu-Sen’in ek gösterge kanun teklifini beğenmiş, Çalışma Bakanına, Kamu Sen’in çalışmasından faydalanılması talimatı vermiştir. Hükümetin hazırladığı ek gösterge kanun teklifi TBMM’ne geldiğinde, elbette sendikamızın kanun teklifi de gündemdeki yerini alacaktır.Ek gösterge artışı, tüm devlet memurlarını kapsamalıdır, nitekim sendikamız tarafından hazırlanan kanun teklifi, tüm devlet memurlarına, ek gösterge artışını öngörmektedir.Çünkü, devlet memurlarına ek gösterge verilmesinin esprisi, “milli gelirdeki artıştan, ülkedeki büyümeden, devlet memurlarının faydalandırılması” düşüncesi ve politikasıdır.

Bugüne kadar yapılan ek gösterge artışları, tüm devlet memurlarını kapsamış olup, en son ek gösterge artışı 1994 yılında kanunlaşmış, 1995 yılında yürürlüğe konmuştur.Sendikal mücadele bilgi, birikim ve tecrübe gerektirir. Sendikamız Türkiye Kamu-Sen 30 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle, ülkemizde memur sendikacılığının tek ve gerçek adresidir.Bu duygu ve düşüncelerle diyorum ki, memur sendikacılığının aslı Türkiye Kamu-Sen’dir, Aslı varken, taklitlerine itibar etmeyin.”

 

Anahtar Kelimeler: 3600 Ek Göstergekonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu