Başkan Tutal, “Engelli Kadına Tekerlekli Sandalye Verdi

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yürüyemeyen

27.04.2022 14:38, 2 ay önce eklendi.
Başkan Tutal, “Engelli Kadına Tekerlekli Sandalye Verdi

Saniye Karademir’i evinde ziyaret ederek tekerlekli sandalye hediye etti.

Geçirdiği parkinson hastalığı  nedeniyle  yürümekte güçlük çeken 7 çocuk annesi Saniye Karademir’i Değirmenci Mahallesindeki evinde ziyaret eden Başkan Tutal, tekerlekli sandalye hediye ederek yüzünün gülmesini sağladı.

BaşkanTutal, "Seydişehir Belediyesi olarak her alanda sosyal projeler üreterek toplumsal farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Engelli vatandaşların sokağa daha rahat çıkması ve günlük hayatlarında sıkıntı yaşamaması adına ihtiyaçları olan tekerlekli sandalye ve akülü araç yardımlarına önem veriyoruz. Belediye ekiplerimize ulaşan Karademir ailesi bizden tekerlekli sandalye talebinde bulundu. Bizde Saniye teyzemizin hayatını bir nebzede olsa kolaylaştırabilmek adına kendisine tekerlekli sandalye hediye ettik” dedi.

Uzun zamandır dışarıya çıkamadığını kaydeden Saniye Karademir; “parkinson ve kalp hastasıyım dışarıya çıkamıyordum. Artık gönül rahatlığıyla dışarı çıkabileceğim, Başkanımız  mağduriyetimizi görerek sesimize kulak verdi. Tekerlekli sandalyenin gelmesiyle bundan sonra dışarıya çıkabileceğim. Allah kendisinden razı olsun” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: seydişehir

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu