Başkan Altay Birleşmiş Milletler’de Belediyeciliği Anlattı

Dünya Belediyeler Birliği Eş Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Amerika’nın New York şehrindeki

28.04.2022 13:38, 8 ay önce eklendi.
Başkan Altay Birleşmiş Milletler’de Belediyeciliği Anlattı

 Birleşmiş Milletler binasında düzenlenen “Yerel ve Bölgesel Yönetimler Dünya Meclisi”ne katıldı. Meclisin açılışında ve “Yeni Kentsel Gündem İçin Yerel ve Bölgesel Yönetimlerin Öncelikleri” konulu oturumda konuşan Başkan Altay, iklim değişikliği, göç ve konut erişimi konusunda Konya Büyükşehir Belediyesi’nin görüşlerini UCLG Eş Başkanı sıfatıyla tüm dünyadaki belediye başkanlarına anlattı. Başkan Altay, “Bu dünya hepimizin. Huzurlu ve mutlu insanların olduğu bir gelecek, bugün karşılaştığımız sorunların çözümüne ortak katkı sağlamakla mümkün olacaktır.” dedi.

Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Eş Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Amerika’nın New York şehrindeki Birleşmiş Milletler (BM) binasında düzenlenen “Yerel ve Bölgesel Yönetimler Dünya Meclisi”ne katıldı.

UCLG Eş Başkanı olarak toplantının açılışında bir konuşma yapan Başkan Altay, daha sonra “Yeni Kentsel Gündem İçin Yerel ve Bölgesel Yönetimlerin Öncelikleri” konulu oturumda da katılımcılara hitap etti.

“Pandemi bize ancak en zayıflarımız kadar güçlü olabileceğimizi gösterdi.” sözleriyle konuşmasına başlayan Başkan Altay, kadınların, çocukların, göçmen nüfusun, engelli vatandaşların, yaşlıların ve diğer hassas grupların eşitsizliklerden orantısız bir şekilde etkilenmeye devam ettiğini hatırlattı. Şu ana kadar çok güzel şeyler yapıldığını ancak bunun yeterli olmadığını vurgulayan Başkan Altay, virüsün, eşitsizlikleri artırarak hayatın tüm alanlarını ciddi ölçüde etkilediğini, dünyanın birçok yerinde yeterli miktarda aşıya erişim sağlanamadığına kaydetti.

Anahtar Kelimeler: dÜNYABELEDİYEKONYAPndemi

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant