Alacabel Tünelinde Çalışmalar Yeniden Başladı

Konya’yı Antalya’ya bağlayan Seydişehir karayolu üzerinde de bulunan, yapım çalışmaları devam eden Alacabel Tüneline giderek çalışmalar

10.05.2022 14:06, 2 hafta önce eklendi.
Alacabel Tünelinde Çalışmalar Yeniden Başladı

hakkında bilgi aldı.

Başkan Tutal,” İlçemizi yakından ilgilendiren, Konya-Antalya yolunun konforunu artırarak mesafeyi 7 kilometre kısaltan Alacabel Tünelinin tamamlanması hususunda geçtiğimiz aylarda Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaosmanoğlu ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Konya Milletvekilimiz Leyla Şahin Usta ile görüşmemizi sağlamıştık. Sayın Bakanımız ve Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda 2023 yılı sonuna kadar tünelin tamamlanması hedeflenmişti.

Bu doğrultuda bugün itibariyle tünelde yeniden çalışmalar başladı ve tüm hızıyla devam ediyor. Mevcut durumda 7.3 kilometre uzunluğunda olan tünelimiz gidişve gelişliolup Sol tüp 7 Bin 360, sağ tüp 7 Bin 360  toplam 14.720 metre.

Her iki tüpte 12 Bin 50 metresi açılmış durumda olup 2 Bin 660 metresi şu an açılmamış.Çalışmalar kapsamında Sol tüpte Bin 200 metre, sağ tüpte Bin 452 metre kazılmayan bölge bulunmakta.Ayrıca 8 Bin 532 metre kaplama betonu tamamlanmıştır. Tünel çalışmaları ile birlikte ayrıca tünelin çıkış bölümünde bulunan 10 kilometrelik yol çalışmaları da başlamış durumda.

 

Çalışmalarına başlanılan tünelin 2022 yılında 250 Milyon TL ödenek ayrılmış olup çalışmalar hız kesmeden devam edildiği takdirde 2023 yılı sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. İlçemize kazandırılmasını planlanan projelerimiz gerek Seydişehir’de gerekse Konya-Ankara ayağında takipçisi oluyor ve söz verdiğimiz çalışmalarımızı yerine getirerek hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz. Yapım çalışmalarına başlanılan Alacabel tünelimizin de İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: Alacabel Tünelikonyçalışma

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu