Hırsızlık Olayı Saniye Saniye Güvenlik Kameralarına Yansıdı

Konya’da il dışından çalıntı plakalı araçla gelerek bankaların önünde pusuya yatan çete, yüklü miktarda

14.05.2022 17:57, 2 ay önce eklendi.
Hırsızlık Olayı Saniye Saniye Güvenlik Kameralarına Yansıdı

para çeken bir kişinin aracını takip ederek bankadan çektiği yaklaşık 300 bin lirayı çaldı. Olay anları saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay Konya’nın Selçuklu İlçesi İstanbul Yolu üzerinde gerçekleşti. İl dışından çalıntı plakalı araçla gelen hırsızlık çetesi üyeleri Konya’da bağlantılı olduğu kişilerle irtibata geçerek bir öncesinden hazırlıklarını yaptı. İlk olarak sanayi bölgesinde irtibatlı oldukları bir iş yerine giderek arabalarının bütün camlarına koyu siyah film çektirdiler. Sonrasında İstanbul yolu üzerindeki bankalar bölgesine giderek bankaların karşısında beklemeye başladılar.

BANKALARIN ÖNÜNDE PUSUYA YATARAK 8 KM TAKİP ETMİŞLER

Bankaların yüklü miktarda para çeken müşterilerine verdikleri çantaları bilen hırsızlar bankaların karşısında giren çıkan müşteri gözetlemeye başladı. Yaklaşık 3 saatlik bir beklemenin ardından bir kişinin elinde para çantasıyla çıktığını gören çete üyeleri harekete geçti.

Bankadan yüklü miktarda para çeken T.G.’yi yaklaşık 8 kilometre takip ederek T.G.’nin kısa süreliğine Musalla Bağları Mahallesinde başka bir bankaya ödeme yapmak için arabadan inmesini fırsat bilen hırsızlar otomobilleriyle T.G.’nin aracının önüne park ediyor ve araçtan inen bir kişi hızlıca ön camı kırarak para dolu çantayı alıyor. Olay anı ise saniye saniye güvenlik kameralarına yansıyor.

Hırsızlık sonrası sanayi bölgesinde bir iş yerine kendilerine eskortluk eden ikinci bir araçla gelen hırsızlar, hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri aracı bırakarak başka bir araç alıp kendilerine yardım eden kişilerden birinin evine ellerinde para çantasıyla geliyor.  Olayın üzerinden birkaç saat geçmesinin ardından şahıslar sanayi bölgesinden başka bir aracın plakasını çalarak ikinci çalıntı plakayı hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri araca takarak Konya’dan Ankara istikametine gittikleri Plaka Tanıma Sistemi ve Elektronik denetleme sistemi kameralarına yansıyor.

Olay üzerine harekete geçen Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri A.D., H.D., B.Ü. ve T.K.’yi yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından B.Ü. ve T.K. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken A.D. ve H.D. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyet Müdürlüğü Yetkilileri, bankaların önünü hedef alan hırsızlık çetelerine karşı bankalardan yüksek miktarda para çeken vatandaşları hırsızlık konusunda dikkatli olmaları, para ve değerli eşyalarını araçlarında bırakmamaları konusunda uyardı.

 

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu