Selçuk Üniversitesi birinci oldu

Selçuk Üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından ilk kez düzenlenen

19.05.2022 12:46, 5 ay önce eklendi.
Selçuk Üniversitesi birinci oldu

Üniversitelerarası Sportif Dron Yarışması’nda birinci oldu.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından 28-29 Nisan 2022 tarihlerinde

düzenlenen ve 7 üniversitenin katıldığı Üniversitelerarası Sportif Dron Yarışması’na

Antalya Bilim Üniversitesi ev sahipliği yaptı.Yarışmaya Selçuk Üniversitesi adınakatılan ve Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Şahman’ın danışmanlığını yaptığıikinci sınıf öğrencisi İbrahim Alper Aydın birinci oldu.

“ÜNİVERSİTEMİZİ GURURLA TEMSİL ETTİK”

Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Şahman, “Yarışmada Üniversitemizi gururla temsil ettik. İlk kez gerçekleştirilen yarışmada birinci olmak oldukça önemli. Bizlere destek veren Teknoloji Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Şakir Taşdemir’e ve Rektörümüz Prof. Dr. Metin Aksoy’a sonsuz teşekkür ederiz.Bundan sonra da başarılarımızın devamı gelecek. Bu tarz organizasyonlarda özel pistler kullanılıyor. Bu pistlerde farklı modifikasyonlar yapılabilen dronlaryarışıyor. Özel bir gözlükle kullanılan bu dronlar, 150 – 250 kilometreye çıkabiliyor. Yarışmayı en kısa sürede hatasız tamamladık.” dedi.

“ÜNİVERSİTEMİZE BİRİNCİLİK KAZANDIRDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUM”

İbrahim Alper Aydın da “Antalya’daki dron yarışmasında Üniversitemize birincilik kazandırdığımız için mutluyum. Bizim kullandığımız dronlar manuel olarak kontrol ediliyor;kontrol kartını, yazılımı, motorları kendimiz seçiyoruz. Gücünü ayarlayabiliyoruz. Dronun motoru ve kontrol kartı kaliteli olmalı ki bütün hareketlerimiz doğru bir şekilde aktarılsın; görüntümüz, kumandamızın sinyali sorunsuz gelsin. Bundan sonraki hedefimiz Teknofest’tebirincilikelde etmek. Dron merakı olanlara ilk olarak simülasyon eğitimi almalarını tavsiye ederim.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: spordronekonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant