Eğitim-İş’in gençlik konserine ilgi yoğundu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı nedeniyle Eğitim-İş Konya Şubesinin düzenlediği

20.05.2022 11:17, 1 ay önce eklendi.
Eğitim-İş’in gençlik konserine ilgi yoğundu

Gençlik konserine ilgi yoğun olup, Grup Direnişin seslendirdiği şarkılara ve türkülere konsere katılanlarda eşlik etti.

Gedavet parkında düzenlenen Gençlik Konserine Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, yönetim kurulu üyeleri, sendika üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Partisi, ZaferPartisi il ve ilçe yöneticileri, ADD Konya Şubesi yöneticileri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Konya şube yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

Gençlik Konserinin açılışında konuşan Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit 19 Mayıs’ın çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımı olduğunu belirterek, “Bugün bağımsızlık mücadelemizin 103.yıldönümü kutlu olsun. Yine bugün, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a çıkarak, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakmasının, 103. Yıldönümüdür. Ulusumuza kutlu olsun. Büyük Önderimiz Atatürk'ün doğum günü kabul ettiği 19 Mayıs, laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımıdır. Eğitim-İş, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da Atatürk’e, O’nun devrim ve ilkelerine, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne ve kazanımlarına, çağdaş, bilimsel, laik, demokratik, kamusal eğitime ve gençlerimize her şeye rağmen sahip çıkacaktır.Biz, Eğitim-İş, olarak öğretmenlerimize, öğrencilerimize bir ant içtik.

Ve dedik ki; Türküm, Doğruyum, Çalışkanım. İlkem; Küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. Ülküm yükselmek, ileri gitmektir.  Ey Büyük Atatürk açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime Ant içerim. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türküm diyene! Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bağımsızlığımızı kazandıran Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

 

Konuşmanın ardından zeybek ve halk oyunları gösterisinden sonra,Eğitim-İş Genel Merkezinin Eğitim-İş üyelerinden oluşturduğu ve aralarında Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit’inde bulunduğu Grup Direnişin söylediği türkülere ve şarkılara katılanlar eşlik etti.

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit’in okuduğu “Andımız” konsere katılanlar tarafından tekrar edilmesi dikkat çekti.

 

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu