Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali başladı

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 20’ncisi düzenlenen

23.05.2022 19:01, 5 ay önce eklendi.
Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali başladı

“Uluslararası Kısa-ca Öğrenci Filmleri Festivali” başladı.Sinema ve televizyon dünyasının önde gelen isimleri, Yeşilçam emektarları ve kısa film yapımcılarınıöğrencilerle buluşturacak olan festival, 26 Mayıs’ta sona erecek.

23-26 Mayıs tarihleri arasında Selçuk Üniversitesi Sultan Alparslan Kültür Merkezi ve Çatalhöyük Sinema Salonu’nda gerçekleştirilecek “20. Uluslararası Kısa-ca Öğrenci Filmleri Festivali”ndepek çok gösterim ve söyleşi sinemaseverleri bekliyor.

ÜNLÜ İSİMLER SELÇUK ÜNİVERSİTESİNDE OLACAK

Belgesel, kurmaca, animasyon ve deneysel türdeki filmlerin yarışacağı Kısa-ca, Türkiye’nin en köklü öğrenci filmleri festivallerinden biri olarak gösteriliyor. İlginin oldukça yoğun olduğu festival, yönetmenliğini Osman Aday’ın yaptığı Sonsuz Komşu belgeseliyle açıldı. Fevtivalin ilk günü yönetmenliğini Gökhan Evecen’in yaptığı "Pandemik Akademi" belgeseli özel gösterimi ve yönetmenliğini Hakan Aytekin’in yaptığı "Enstantane" belgeseli özel gösterimi yapıldı.Festival kapsamında Coşkun Aral, Aydın Bağardı ve Mehmet Ulay’a “onur ve emek”ödülü takdim edilecek. Festival, bu yıl yine pek çok ünlü ismin söyleşisine ev sahipliği yapacak. İsmail Hakkı, Güneş Zavrak, Ufuk Kaplan, Omid Shams, Coşkun Aral, Buse Yıldırım, Duygu Yılmazer, Emrah Çakmak, Aydın Bağardı, Ceren Uysal, Elif Tümen, Mehmet Ulay, Mutlu Ulusoy, Nilüfer Açıkalın ve Alper Sarıkaya, tecrübelerini festival izleyicileriyle paylaşacak. Diğer yandan Selçuk Kıray, Gürkan Emekçi ve Mehmet Koştumoğlu festivale özel atölyelerini gerçekleştirecek.

FESTİVAL, ÖDÜL TÖRENİYLE SONA ERECEK

İzleyicilere unutulmaz anlar yaşatan Kısa-ca, jürisinde yer alan akademisyenler ve sinema emekçilerinin oylarıyla dereceye giren filmlere ödül takdimiyle sona erecek. Festival boyunca Selçuk Üniversitesi Sultan Alparslan Kültür Merkezi ve Çatalhöyük Sinema Salonu’nda pek çok yapımın ücretsiz gösterimi gerçekleştirilecek. Festival hakkında detaylı bilgiler, Kısa-ca’nın sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Anahtar Kelimeler: FilimKonyakonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant