Teknoloji Bağımlılığına Farklı Açıdan Bakıldı

Akşehir Kaymakamlığı öncülüğünde Akşehir Belediyesi, Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü, Akşehir

25.05.2022 18:29, 5 ay önce eklendi.
Teknoloji Bağımlılığına Farklı Açıdan Bakıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla düzenlenen ‘Teknoloji Bağımlılığı Farkındalık Etkinliği’ Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Etkinlikte; teknolojiye farklı açıdan bakılarak 0-6 Yaş döneminde teknoloji ile nasıl tanışıldığı, hayatın gelecek dönemleri için nasıl bir adım oluşturabileceği incelenirken, bağımlılığa gitmeden evlerde bebeklikten gençlik dönemine kadar yapılabilecek etkinlikler ve uygulanabilecek çözümler konuşuldu.

Akşehir İlçe Milli Eğitim MüdürüAlaaddin Barbaros Topaloğlu açılış konuşması ile başlayan etkinlikte Topaloğlu “Birçok anne ve babanın, çocuklarının ekran karşısında geçirdikleri süreyle ilgili bazı şikayetleri bulunmakta. Anne babalar, bir yandan çocuklarının ihtiyaç duydukları bilgiye ve imkanlara kolayca ulaşabilmelerini isterken bir yandan da çocuklarının uygun olmayan sitelere girmelerinden, oyun bağımlısı olmalarından ve internet ortamının çocuğuna verebileceği daha birçok zarardan çekinmektir” dedi.   

Yapılan açılış konuşmasının ardından konuşmacılardan Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen YaseminCoşgun “Çocuklar ekranla nasıl tanışıyor ve çocuklarda ekran bağımlılığını önlemek için neler yapılabilir” başlıklı konuşmasını drama ve skeç halinde uygulamalı halde katılımcılara sundu.

Psikolog Derya Karakaş ve Psikolog Nadir Kala ise “Teknoloji bağımlılığı belirtileri, sürecin türleri ve tedavi yöntemlerini anlattı.

Yoğun katılımın olduğu Teknoloji Bağımlılığı Farkındalık Etkinliği’neAkşehir Kaymakamı İsmail Küreci, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu,Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Alaaddin Barbaros Topaloğlu,Akşehir İlçe Sağlık Müdürü Muhammet Sait Yalçın, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Akşehir Müze Müdürü Sevcan Çavdarile çok sayıda izleyici katıldı.

               

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant