Sağlık çalışanlarının Problemleri Sağlık Hizmetinin Sunumu da Olumsuz Etkiliyor

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Konya’dan seslendi.

06.06.2022 18:30, 3 hafta önce eklendi.
  Sağlık çalışanlarının Problemleri  Sağlık Hizmetinin Sunumu da Olumsuz Etkiliyor

Sağlık-Sen KONYA Şubesi Üst Kurulu Delege seçimi Genel Başkan Semih Durmuş, Memur-Sen Konya İl temsilcisi Nafiz Karlıer, Sağlık-Sen Konya şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay, yönetim kurulu ve üst kurulu belirleyecek olan delegelerin katılımıyla gerçekleştirildi. Seçim sonunda 10 kişi üst kurulu delegesi olma hakkını elde etti.

Memur-Sen Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren Sağlık-Sen Konya Şubesi Üst Kurulu delege seçimi Bayır Hotel’de gerçekleştirildi. 149 delegeden 137’inin katıldığı Sağlık-Sen Konya Şubesi Üst Kurulu seçimi Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay’ın konuşmasıyla başladı. Başkan Uzunay yaptığı açılış konuşmasında şu sözlere yer verdi.”  Göreve geldiğimiz günden bu yana dur durak bilmeden sağlık ve sosyal hizmet emekçilerimizin daha iyi şartlarda çalışması için mücadele ediyoruz. Sürekli sahada, çalışanlarımızın yanında olduğumuz için 2022 yılı ilk diliminde de üye sayımızı artırdık. Toplam da 8967 üye sayımızla Konya’da hem yetkili, hem de etkili sendika olduk. Bu başarıda emeği olan yönetim kurulu arkadaşlarıma, temsilci arkadaşlarıma ve tüm üyelerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Sağlık-Sen Konya Şubesi’nin Üst Kurulu Delege seçimine katılan ve konuşan Genel Başkan Semih Durmuş, “Hekiminden hemşiresine tüm sağlık çalışanlarını kapsayan adil bir düzenleme, sağlık sisteminin geleceği açısından önemli. Ayrımcılığa yol açacak hiçbir uygulamayı kabul etmiyoruz

Büyük umutla beklenen mali ve özlük haklara yönelik düzenleme bir an önce hayata geçirilmelidir. Hekiminden hemşiresine tüm sağlık çalışanlarını kapsayan adil bir düzenlemenin sağlık sisteminin geleceği açısından önemli olduğunun altını çizmek istiyorum. Sağlık çalışanlarını bölen ve kutuplaştıran aksi adımların atılması sağlık sisteminin geleceği açısından risk taşımaktadır. Ayrımcılığa yol açacak hiçbir uygulamayı kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

     Pandemi döneminde fedakârca hizmet veren sağlık çalışanlarının pek çok sorunla boğuştuğunu kaydeden Durmuş, sorunların temelinde istihdam yetersizliğinin olduğunu söyledi. Durmuş, “Ülkemiz hemşire ve ebe sayısı bakımından AB ve OECD ülkeleri arasında son sırada yer almaktadır. Veriler, Türkiye’nin mevcut sağlık personeli kapasitesinin uluslararası standartların oldukça altında olduğunu net bir şekilde göstermektedir. Sağlıkta istihdam yetersizliğinin getirdiği problemler beraberinde sağlık hizmet sunumunu da olumsuz etkilemektedir. Bu noktada, nitelikli sağlık hizmetinin sürdürülmesi için istihdamın artırılmasına yönelik politikaların bir an önce hayata geçirilmesi gerekmektedir”

Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kurum-kuruşlar ve üniversite hastanelerindeki yapılan sayımlara göre genel yetkili sendika olmaya hak kazanan Sağlık-Sen, 245 bin 850 olan üye sayısını bu yıl 265 bin 337'ye çıkardı. Hem yetkimizi, hem de etdkili sendika olmanın gururunu yaşıyoruz.

 Özellikle Sağlık-Sen Konya Şubemizin Başkanı Dr. Ahmet Uzunay, yönetim kurulu ve tüm üyelerini Konya’da sendikamızı tercih ederek açık ara etkili ve yetkili sendika oldukları için tebrik ediyor. Başarılarının her zaman daim olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: sensağlıkkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu