Beyhekim’de Obezite Merkezi Hizmete Girdi

Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sunulan özellikli sağlık hizmetlerine her gün yenileri eklenmeye devam ediyor.

21.06.2022 23:52, 4 ay önce eklendi.
Beyhekim’de Obezite Merkezi  Hizmete Girdi

Son olarak hastanede fazla kilolarından kurtulmak ve sağlıklı bir yaşam biçimine kavuşmak isteyen kişilerin başvurabileceği ‘Obezite Tanı ve Tedavi Merkezi’ yeniden hizmet vermeye başladı.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ömer Faruk Erkoçak, “Kronik hastalıkların en önemli tetikleyicilerinden biri maalesef Obezite. Ülkemizde ve ilimizde giderek artan bir sorun olarak karşımıza çıkan obezite, ciddi oranda tehlike arz ettiği için İl Sağlık Müdürlüğümüzün de talimatları ile merkezimizi hızlı bir şekilde faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. Obezite ile ilgili sorunlar yaşayan vatandaşlarımızı Obezite Tanı ve Tedavi Merkezi’mize bekliyoruz” dedi.

16 yaşını doldurmuş her bireyin Obezite merkezine doğrudan başvurabildiğini vurgulayan Prof. Dr. Erkoçak, “Merkezimiz, hastanemizin ek binasında hizmet vermektedir. Ülkemizde aktif olarak obezite salgınını tanıma, önleme ve tedavi etme yollarını inceleyen az sayıdaki merkezden biri konumundadır. Obezite Merkezimize başvuran tüm hastalar ilk önce uzman hekim, psikolog, diyetisyen ve fizyoterapist tarafından değerlendirilmektedir. Bu görüşmelerden sonra gerekli görülen hastalar diğer uzman hekimlere konsülde edilmekte ve obezite tedavisi programına katılımı onaylanan hastalar merkeze kabul edilmektedir. Merkezimizde; diyet, egzersiz, tıbbi tedavi ve davranış terapisi uygulanmaktadır.” şeklinde konuştu. Başhekim Erkoçak, “Merkezimizin amacı; sadece hizmet birimlerinde kilo vermek değil, sağlıklı yaşam ve beslenmeyi alışkanlık ve yaşamsal bir davranış haline getirmek ve özellikle hastalarda verilen kilonun geri alınamamasını sağlamaktadır” diyerek sözlerini tamamladı.

Obezite Tanı ve Tedavi Merkezi’nin sağlık açısından önemine değinen İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’da, “Beyhekim Sağlık Kampüsü, Konya sağlığı adına çok önemli bir rol üstlenmektedir.Yapmış olduğumuz istişareler neticesinde Konya’da kamu hastanelerimizde böyle bir hizmetin vatandaşlarımıza ücretsiz sunulabilmesinin önemli olduğu kanaatine ulaşmıştık. Hastane yönetimimizin ve sağlık çalışanlarımızın özverili çalışmaları sayesinde böylesine güzel bir merkezivatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olduk.Obezite çağımızın sorunu ve bu sorun multidisipliner bir yaklaşım gerektiriyor. Bu nedenle ekibimizde çeşitli branşlardan çok değerli hocalarımız yer alıyor” diyerek merkezin çok önemli bir sağlık sorununa çare olacağını söyleyerek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Anahtar Kelimeler: Obezitekonyasağlık

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant