Selçuklu’nun Başkentinde 13.Yüzyılı Yaşıyorlar.

Selçuklu’nun Başkenti Konya’ya gelen yerli ve yabancı misafirler 800 yıllık Kültür Mirası Zazadın Hanı Kervansarayında 13. Yüzyılı Yaşıyor.

23.06.2022 15:05, 2 ay önce eklendi.
Selçuklu’nun Başkentinde 13.Yüzyılı Yaşıyorlar.

Pandemi sonrası Turizm sezonunun başlaması ile dünyanın farklı ülkelerinden ziyaretçileri ağırlayan Konya’da Zazadın Hanı Kervansarayı Konya’ya gelen ziyaretçilerin uğrak noktası oldu.

Türkiye’deki tek Kervansaray müze konseptinde Turizme açılan Zazadın Hanı’na gelen ziyaretçiler 13.Yüzyıla özgü kostüm giyerek tarihi yerinde yaşıyorlar.

Zazadın Hanı Kervansarayını Turizme kazandıran Konyalı İşadamı ve İşletmecisi Hikmet Çetiner “Mimari yapısı ve Mimarı Emir Sadettin Köpek’i araştıran farklı ülkelerden gelen ziyaretçiler handaki eski düzeni de görünce ilgi ile geziyorlar, kostüm giyerek anılarını ölümsüzleştirip tarihi yerinde Yaşıyorlar.

Konya’da Selçuklu dönemine ait İpekyolu’nda farklı bir destinasyon olarak ilgi çekiyor. Selçuklu’nun Başkenti Konya’ya gelenlerin Anadolu Selçuklu devletinin sosyal devlet anlayışını öğrenmesi ve yaşaması için mutlaka Zazadın Hanı Kervansarayını görmeli diyoruz””dedi.

Anahtar Kelimeler: Tarih13. Yüzyıl

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu