Kuğulu Tabiat Parkı Bölgesine

Seydişehir Belediyesi,Kuğulu tabiat parkı ve mesire alanındagerçekleştirdiği düzenleme çalışmalarınıprotokol üyelerinin katılımıyla

24.06.2022 23:24, 2 ay önce eklendi.
Kuğulu Tabiat Parkı Bölgesine

bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir bir dönem leblebisiyle, Alüminyum sanayisiyle ve jeotermal ile birlikte Kuğulu vadisi çevre projesiylekalkınma hamleleri zincirini oluşturacağını söyledi.

Kuğulu tabiat parkı bünyesinde barındırdığı biyoçeşitliliğiyle, 100 tür kuş çeşidi ve göletteki yağ balığıyla kent insanının buraya bir asırdır ilgi gösterdiğini belirten başkan Tutal, Milli Parkın sahip olduğu değerler sebebiyle her zaman sahip çıkacaklarını kaydetti.

Tabiat parkının 1950 yılından bu yana şehrin stresinden kurtulmak isteyenlerin uğrak adresi olduğunu dile getiren Tutal, ‘’ Mesire alanında yenilikler yaptık. Kamelyalar yerleştirdik. Yürüyüş yolları ve aydınlatma çalışmaları yaptık. Doğanın yapısına uygun hale getirdik.Kuğulu vadisi projesi ilçemize ve bölgemize büyük değerler katacaktır. Eko pazarın, kafeteryalar, Seyir Terası, Botanik Bahçesi, bisiklet ve yürüyüş yolları, bungalov evlerin bulunduğu Kuğulu vadisi çevre projemiz insanlarımıza yeni soluk modern bir yüz kazandırdı. İlçemize hayırlı olsun’’ dedi.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu