Ali Şeker ölüm yıldönümünde unutulmadı..

9 Temmuz 2020 tarihinde İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede vefat eden Akşeker Grup’un kurucusu

26.06.2022 14:06, 2 ay önce eklendi.
Ali Şeker ölüm yıldönümünde unutulmadı..

Ali Şeker, dualarla anıldı. Anma programına Konya Valisi Vahdettin Özkan’da katıldı.

Kırmızı et sektörünün öncülerinden Akşeker Grubun kurucusu iş insanı Ali Şeker 2. ölüm yıldönümünde unutulmadı..

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Akşeker Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Şeker, Grubun yönetim kurulu üyeleri, çalışanları, Şeker ailesi ve davetliler ile Ali Şeker Vakfı tarafından yaptırılan Erzurum’un çeşitli ilçe ve köylerindeki kuran kurslarında okuyan 200 öğrencinin de katıldığı anma törenin ilki Üçler Mezarlığı’ndaki merhumun kabri başında yapıldı. 200 öğrenciyi temsilen 15 öğrenci, Şeker ailesinin mensupları ve sevenleri Ali Şeker için dualar okudu.

Daha sonra Akşeker Grub’un Karaman yolu Çomaklı’daki Akşeker Et Entegre Tesisleri’nin sosyal tesislerinde program düzenlendi. Törene katılan Konya Valisi Vahdettin Özkan yaptığı konuşmada, Ali Şeker Vakfı’nın çok güzel hizmetlerde bulunduğunu belirtirken, “Hem ticarette hemde hayır hizmetlerinde yarışan Ali Şeker geride kıyamete kadar hiç kapanmayacak bir sevap kapısı bırakmıştır. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Ali Şeker Vakfı onursal başkanı ve Akşeker Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Şeker’de yaptığı konuşmada “Babamız Ali Şeker bizlere sadece şirketler, mallar, mülkler bırakmamıştır. Bizlere emanet ettiği vakıf çalışmalarını onun yolunda hayır hasenat işlerine Allah ömür verdiği sürece devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Ali Şeker’i ölümünün 2. yılı  anma programında Kuran Kerim ve ilahiler okundu, kendisi ile ilgili kısa bir film izlettirildi, sema gösterisinin ardından yemek ikram edildi. Programın sonunda katılımcılara hediyeler verildi.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu