Meram Belediyesi Yaz Spor Okulları Start Aldı

Meram’da yaşayan çocukların ve gençlerin fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sunmak

28.06.2022 13:33, 2 ay önce eklendi.
Meram Belediyesi Yaz Spor Okulları Start Aldı

amacıyla Meram Belediyesi tarafından organize edilen ‘Meram Yaz Spor Okulları’ start aldı. 5-15 yaş aralığındaki çocukların ve gençlerin 10 ayrı branşta alacağı eğitimler belediyeye ait 9 ayrı tesiste gerçekleştiriliyor.

Meram’da yaşayan çocuklara ve gençlere sporu sevdirmek ve çeşitli etkinliklerle dolu dolu bir yaz geçirmelerini sağlamak amacıyla Meram Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Meram Yaz Spor Okulları’ başladı. Meram Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda eğitimler 5-15 yaş aralığında bulunan çocuklar, 10 branşta ve belediyeye ait 9 ayrı tesiste eğitim alacaklar. Futbol, basketbol, voleybol, okçuluk, kort tenisi, yüzme, jimnastik, wushu, kick boks ve taekwondobranşlarındaeğitimlerin verileceği Meram Belediyesi Yaz Spor Okulları, 2 Eylül tarihine kadar devam edecek. Eğitimler belediyeye ait Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Tesisi, Rabia Spor Merkezi, Nazmiye Muslu Spor Merkezi, Harmancık Spor Tesisi, Recep Tayyip Erdoğan Halı ve Spor Merkezi, Osman Gazi Halı Saha ve Spor Merkezi, TOKİ (Gödene) Halı Saha ve Spor Merkezi, Meram Yeniyol Halı Saha ve Spor Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

BAŞKAN KAVUŞ; “GELECEĞİN TÜRKİYE’SİNE GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE YÜRÜYORUZ”

Yaz Spor Okullarının yeni bir döneminde daha çocuklar ve gençlerle buluşmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, eğitimlerin tüm sporcu gençler ve ebeveynleri için faydalı, spor, sağlık, dostluk ve arkadaşlıklarla dolu geçmesi temennisinde bulundu. Geleceğin enerjisi ve dinamizmi olan gençlere her yönden yürekten inandıklarını ve güvendiklerini ifade eden Başkan Mustafa Kavuş, yaz spor okulları’nın başlaması ile ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Büyük Türkiye’ye gençlerimizle birlikte yürüyoruz. Bizler bütün gayretimizle onlara yeni ve büyük ufuklar açmak için çalışıyoruz. Onlar, gösterdikleri çalışkanlık, cesaret ve erdemle 2053 ve 2071 hayallerimizi gerçekleştirecekler. Bunun için sağlıklı ve zinde olmaları, sağlıklı ve zinde olmak için de spor yapmaları gerekmektedir. Spor yapmak sağlık, hoşgörü, arkadaşlık ve sosyallik için bir yol ve eşsiz bir araçtır. Spor Okullarımızı bu sebeple hayata geçirdik, onların beğenisi ve ilgisiyle de her geçen gün daha da büyüyor.”

Anahtar Kelimeler: MERAMKONYAspor

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu