Şehit ATT’nin İsmi 112 İstasyonunda Yaşayacak

2012 yılında yaşanan elim bir olay sonucu görevi başında hayatını kaybeden Acil Tıp Teknisyeni

04.07.2022 14:30, 3 ay önce eklendi.
Şehit ATT’nin İsmi  112 İstasyonunda Yaşayacak

 (ATT) Gülsüm Yiğit Arslan’ın ismi memleketi Ereğli’de hizmet sunan112 acil sağlıkhizmetleri istasyonuna verildi. Yakın bir tarihte hizmet sunmaya başlayan istasyonun ismi Sağlık Bakanlığı tarafından 02 NoluGülsüm Yiğit Arslan Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olarak değiştirildi.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç görev başında vefat eden sağlık çalışanının isminin verildiği 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nu ziyaret ederek rahmetli Gülsüm Yiğit Arslan’ın babası ile bir araya geldi. İl Sağlık Müdürü ile birlikte istasyonu gezen ve burada görev yapan sağlık çalışanları ile sohbet eden Baba Turgut Yiğit, kızının isminin sağlık tesisine verilmesinden dolayı son derece mutlu ve gururluolduğunu söyledi.

Olayın üzerinden 10 yıl geçmiş olmasına rağmen acılarının hep taze olduğunu belirten Baba Yiğit, “Acımız hep taze. Görev başındaki sağlık çalışanlarını gördükçe kendi kızımı görmüş gibi oluyor ve duygulanıyorum. Kızımın isminin istasyona verilmesini sağlayan tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Rabbim devletimize zeval vermesin, böyle bir acıyı da bir daha kimseye yaşatmasın İnşallah” dedi.

Görevi başında hayatını kaybeden Arslan’ın isminin yaşatılması adına Sağlık Bakanlığına yaptıkları başvurunun kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Koç’dacan kurtarma uğruna kendi hayatlarını riske atan sağlık çalışanlarının büyük bir özveri ile görev yaptıklarını vurguladı.Sağlık çalışanlarının kutsal bir görevi yerine getirdiklerinin altını çizen Prof. Dr. Koç, “Yeni yerine taşınan ve burada hizmet veren bu güzel istasyonumuzun adı artık görev şehidimizin yani rahmetli Gülsüm kızımızın adı ile anılacak ve ismi hep yaşayacak. Mesai arkadaşları da O’nun yaptığı gibi fedakârca görevlerini yerine getirerek yaralara merhem olmaya devam edecekler. Ailemize sabırlar diliyorum” diyerek duygularını ifade etti.

Ereğli 02 NoluGülsüm Yiğit Arslan Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna yapılan ziyarette İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’a, hizmet başkanları, Ereğli İlçe Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yavuz ve Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. İskender Gökçay’da eşlik ettiler.

Anahtar Kelimeler: attİstasyonSağlıkKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu