Polis, Ekipleri Kurban Satıcılarını Dolandırıcılara Ve Kalpazanlara Karşı Uyardı

Konya Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Kurban Satıcılarını Dolandırıcılara Ve Kalpazanlara Karşı Uyardı

08.07.2022 10:39, 3 ay önce eklendi.
Polis,  Ekipleri Kurban Satıcılarını Dolandırıcılara Ve Kalpazanlara Karşı Uyardı

Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi pazarlarda yaşanan yoğunluk nedeniyle hedef alınan kurban satıcılarını, dolandırıcılara ve kalpazanlara karşı uyardı.

Konya'da Kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte kurban satıcıları pazarlardaki yerlerini aldı. Konya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü  ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, Konya'da kurulan kurban pazarlarında satıcıları tek tek dolaşarak dolandırıcılık ve sahte para konusunda uyarılarda bulundu.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kurban satıcılarına sahte paranın gerçeğinden nasıl ayırt edileceği ve nasıl anlaşılacağı konusunda eğitimler verdi. Ayrıca Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleriyle birlikte hırsızlık, dolandırıcılık ve sahte para konusunda kurban satıcılarını bilinçlendirmek için broşürler dağıtıldı.

Yapılan uygulamadan memnun kalan kurban satıcıları, bu tarz olayları haberlerde görüyorduk Konya'da ve Türkiye'nin herhangi bir yerinde sahte para olayı olabilir, bizimde başımıza gelebilir diye korkuyorduk ancak; Konya Emniyet Müdürlüğü'nden polis arkadaşlar geldi bizleri sahte para ve dolandırıcılık konularında bilgilendirdi. Artık bilinçli birer satıcı olarak paraları kontrol edeceğiz şüpheli bir durum olursa 112 ihbar hattını arayacağız ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: KalpazanKonyakurbanuyarı

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu