Katar, FIFA 2022 Dünya Kupası’öncesi beş büyük turizm merkezi daha açıyor

Sınırların açılmasından bir yıl sonra, Katar'da yeni mekanların açılış rüzgarı esiyor.

12.07.2022 15:49, 5 ay önce eklendi.
Katar, FIFA 2022 Dünya Kupası’öncesi beş büyük turizm merkezi daha açıyor

Kasım ayında başlayacak olan FIFA 2022 Katar Dünya Kupası™ için nefesler tutulmuşken, Katar'da ülke çapında yepyeni ve sıra dışı turistik merkezler de kapılarını açmaya hazırlanıyor. Yeni resortlar, tema parkları ve plajlar, her kesimden seyahat tutkunlarının gözlerini kamaştırmaya hazır.

Kış güneşinin harikalar diyarı ve su sporları cenneti Katar'da yeni açılan yerlerin her biri, yarımadanın mekanlarını ve aktivitelerini çeşitlendirerek her kesimden ziyaretçiye uygun imkanlar sunuyor.

12 Temmuz 2021'de Katar sınırlarının yeniden ziyaretçilere açılmasından tam bir yıl sonra, Qatar Tourism, son yılların kapsamlı turizm geliştirme stratejisine güç katan yeni mekanları tanıtıyor. Katar, FIFA 2022 Dünya Kupası™ için beklenen bir milyondan fazla ziyaretçinin ülkeye gerçekleştireceği akından yararlanmak üzere ülkenin gizli hazinelerini ve kaçırılmayacak tatil potansiyelini tüm dünyaya sergilemeyi hedefliyor. 

Katar Turizm’in (Qatar Tourism) Operasyon Direktörü Berthold Trenkel konuyla ilgili şunları söyledi; "Dünya Kupası için geri sayım devam ediyor ve maçlar start vermeden önce çok sayıda dünya standartlarında cazibe merkezi açılış yapacak. Turnuva heyecanı arasında, insanların Katar'ın son derece çağdaş yeni turizm merkezlerine hayran kalacağını ve ülkenin önde gelen bir tatil cenneti olarak cazibesini önemli ölçüde artıracağını umuyoruz.

 

Anahtar Kelimeler: katardünya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant