Dr. Uzunay; Şiddet Olayları Sağlık Sistemini Tehdit Ediyor

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay “ “Önceki gün akşam, Adana Çukurova Devlet Hastanesi acil servisinde

12.07.2022 16:01, 3 ay önce eklendi.
Dr. Uzunay; Şiddet Olayları Sağlık Sistemini Tehdit Ediyor

taşkınlık çıkarıp, sağlık çalışanlarına tehditler savuran bir grup hasta yakını, sağlıkta karşı karşıya kaldığımız büyük sorunu tüm çıplaklığıyla bir defa daha gözler önüne sermiştir. Şiddet sağlık sistemini tehdit etmeye devam ediyor! “ dedi

Sağlıkta Şiddetin önlenebilmesi için acilen yapılması gereken, tüm paydaşların katılımıyla bir araya gelinip, yol haritasının belirlenmesi ve adımların birer birer atılmasıdır. Aciller başta olmak üzere hastane girişlerinde sıkı güvenlik takibi yapılması, bu adımların ilkini oluşturmalıdır” ifadelerini kullanan Sağlık Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay” Konya’da yaşamış olduğumuz kahredici hadisenin hemen ardından yaşanan bu olay, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin rutine bindiğini bir defa daha göstermiştir.

 Açıkçası sağlık çalışanları korkuyor ve yaşanan her bir şiddet olayı korkularını daha da arttırıyor. Yetkililerin tüm bu yaşananlar karşısında sorunun çözümüne yönelik kayda değer adımlar atmaması ise oldukça manidardır.  Acilen yapılması gereken, tüm paydaşların katılımıyla bir araya gelinip, yol haritasının belirlenmesi ve adımların birer birer atılmasıdır. Aciller başta olmak üzere hastane girişlerinde sıkı güvenlik takibi yapılması, bu adımların ilkini oluşturmalıdır. Aksi bir yaklaşım, sağlık emekçilerini zaman içinde çalışamaz hale getirir ki bedelini tüm sağlık sistemi öder.”” Dedi.

Anahtar Kelimeler: sağlıkuzunaysistem

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu