Zorlu: İşbirliğiyle Müthiş Bir Enerji Ve Sinerji Ortaya Çıkıyor

Karatay’da sosyal, kültürel, tarihi, eğitim ve sağlık gibi daha birçok alanda hayata geçirdiği projelerde

21.07.2022 17:05, 5 ay önce eklendi.
Zorlu: İşbirliğiyle Müthiş Bir Enerji Ve Sinerji Ortaya Çıkıyor

kamu kurum ile kuruluşla hareket eden Karatay Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı ile de işbirliği yapma kararı aldı. Söz konusu kararla ilgili hazırlanan protokol ise, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı (NEVA) Başkanı Prof. Dr. Cem Zorlu arasında imzalandı. Pek çok alanda işbirliğinin yapılması planlanan protokolün imza töreninde konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Proje ve hizmetlerimizin bilimsel yönünün de kuvvetli olabilmesi için büyük çaba gösteriyoruz. Bu konuda da üniversitelerimizle olan işbirliğine büyük önem veriyoruz” dedi. Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Başkanı Prof. Dr. Cem Zorlu ise, Karatay Belediyesi’nin önemli desteklerini gördüklerinin altını çizerek, oluşan bu işbirliğinin müthiş bir enerji ve sinerji ortaya çıkardığını söyledi.

Karatay Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı (NEVA) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Karatay’da sosyal, kültürel, sanatsal ve eğitim ile daha birçok alanda hayata geçirilecek projelerde işbirliği öngören protokolün imza töreni Karatay Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ TÜM PROJELERİN BİLİMSEL YÖNÜNÜ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Protokolün imzalanması öncesinde yaptığı konuşmada belediye olarak bugüne kadar hayata geçirdikleri tüm proje ile hizmetlerin bilimsel yönünün de kuvvetli olabilmesi için büyük çaba gösterdiklerini ifade eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, bu bağlamda üniversitelerin desteğini çok önemsediklerini söyledi.

Konya’nın tüm üniversiteleriyle işbirliği protokollerinin olduğunun altını çizen Başkan Hasan Kılca; “Bu konuda en güçlü ve büyük destekçimiz Necmettin Erbakan Üniversitemizdir. Üniversitemizle yaptığımız işbirliği sayesinde pek çok proje hayata geçirdik. Bu vesileyle bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Cem Zorlu’ya teşekkür ediyorum. Yine üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı (NEVA) ile de işbirliği protokolü imzalıyoruz. Karatay Belediyesi olarak bu işbirliğini önemsiyoruz ve böyle kıymetli bir projenin içerisinde olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ülkemizin yanı sıra yurt dışından da Konyamıza okumaya gelen öğrenci kardeşlerimizin yanında olmak ve onlara destek olma kararı aldık, bundan sonra da üniversitemizin, vakfımızın ve öğrenci kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İŞBİRLİĞİ NETİCESİNDE MÜTHİŞ BİR ENERJİ VE SİNERJİ ORTAYA ÇIKIYOR

Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı (NEVA) Başkanı Prof. Dr. Cem Zorlu da Karatay Belediyesi’nin Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne en çok destek veren kurumların başında geldiğine vurgu yaparak, bu desteklerinden dolayı Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür etti.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı’nın yeni bir oluşum olduğunu ve vakfın temel amacını akademisyenler ile öğrencilerin her alanda desteklenmesi olarak özetleyen Prof. Dr. Cem Zorlu, şunları aktardı; “Bunun oluşabilmesi için toplumun tüm kesimlerinden destek gerekiyor. Konya belediyeleri bu konuda örnek ve model konumundadırlar. Özellikle Karatay Belediyemiz bu konuda bizlere en çok destek veren belediyelerimizin başında geliyor. Belediyemizin bize verdiği desteğe karşılık bizler de bilimsel birikimimizi ve değerlerimizi belediyemizle paylaşıyoruz. Böylece de müthiş bir enerji ve sinerji ortaya çıkarak güzel işlere birlikte imza atılmış oluyor. Bu konuda bizlere her zaman destek olan Karatay Belediyemize teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı (NEVA) Başkanı Prof. Dr. Cem Zorlu, hazırlanan işbirliği protokol metnini imzaladı.

Anahtar Kelimeler: EnerjiKonyakaratay

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant