Başkan Hasan Ekici’den 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

24 Temmuz Basında sansürün kaldırılması ve basın bayramı dolayısı ile tüm basın mensuplarının Basın Bayramını kutlayan

24.07.2022 10:20, 2 ay önce eklendi.
Başkan Hasan Ekici’den 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, Gelecek iktidarında daha özgür bir basın göreceklerini söyledi.

Hasan ekici 24 Temmuz Basında sansürün kaldırılması ve basın bayramı dolayısı ile yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

 “Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur.  24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması ile "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak her yıl 24 Temmuz`da kutlanmaktadır.

 Halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir.

 Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı; toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.Bu vesileyle, şehrimizde ve Ülkemizde bıkmadan, usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”

Anahtar Kelimeler: basınbayramgp

Yorum yap



Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler



Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu