Anıt Çınar Ağacının Altında Serinliyorlar

Seydişehir Sofuhane Mahallesi meydanında bulunan asırlık anıt çınar ağacının altı, yaz aylarında sıcaktan bunalanların adresi oluyor.

28.07.2022 12:03, 2 ay önce eklendi.
Anıt Çınar Ağacının Altında Serinliyorlar

Vatandaşların çınarın altında zaman geçirdiğini söyleyen Çınar altı çay ocağı işletmecisi Hasan Kocabaş, vatandaşların, 'doğal klima' dedikleri çınar ağacının gölgesindeki hoş sohbetlerle zaman geçirdiklerini söyledi.

Kocabaş, Çay ocağımıza daha önceden bu çınarın adı verilmiş 2005 yılında tescillenerek koruma altına alınan anıt çınarın gölgesinin serinliği nedeniyle vatandaşlarınuğrak yeri oluyor. Çaylarını içip hoş sohbetler yapıyorlar. İnsanlarımızı buraya çeken çınarın heybeti, serinliği ve tavşankanı çayımızdır’’ dedi.

Vatandaşlarımızın serinlediği sohbet ettiği anlamlı bir ağacımızdır.

Emekli Hacı Hasan Koç, "Benim evde işim olmayınca sürekli buraya geliyorum. Bu sıcak yaz günlerinde çınar ağacımızın gölgesi serinletiyor. Bu ağaç resmen bizi buraya çekiyor" diye konuştu.

Vatandaşlardan Ahmet Varlık, " Çınarımız bize atalarımızdan kalan bir miras. Gölgesinde oturmak tembel yapıyor insanı. Çok güzel bir duygu ama tembelleştiriyor insanı. Zamanımızın büyük bölümünü çınar ağacının gölgesinde geçiriyoruz. Yaşantımız burada devam ediyor."

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant