Hayırsever ‘den Selçuklu ’ya 112 Acil Sağlık İstasyonu

Selçuklu Belediyesi tarafından arsa tahsisi yapılan ve yapımı hayırseverİş insanı Hüseyin Ceran tarafından

28.07.2022 14:47, 2 hafta önce eklendi.
Hayırsever ‘den Selçuklu ’ya 112 Acil Sağlık İstasyonu

gerçekleştirilecek olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu binası için protokol imzalandı.Selçuklu İlçesi Buhara Mahallesi’ne yapılacak olan istasyonunun çok daha modern şartlarda bölge halkına hizmet sunacağını söyleyen İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç,istasyonunun hayırlı olmasını diledi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nde gerçekleşen protokol imza töreninde yapılacak olan 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu ile ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Koç, güzel ve anlamlı bir hayır hizmeti yapma kararı alan iş adamı Ceran’a ve sağlık hizmetlerine sağladıkları katkılardan dolayı Selçuklu Belediye Başkanı Sağlık Bakanlığı’nın, belediyelerin ve hayırsever vatandaşların verdiği destekle pandemi dönemine rağmen Konya’da sağlık yatırımlarının hız kesmeden devam etiğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Konya olarak birinci basamak sağlık hizmeti sunan binalarımızın nitelikli hale getirilmesi için Bakanlığımız, belediyelerimiz ve hayırseverlerimiz ile birlikte çok iyi bir koordinasyon sağladık” dedi.

Sağlık çalışanlarının türlü fedakârlıklar yaparak vatandaşlara hizmet etmeye devam ettiklerini belirten Prof. Dr. Koç, “Sağlık çalışanlarımız gece gündüz demeden hizmet sunuyorlar. Bizler de onlara sağlıklı ortamlar sağlamaya gayret ediyor ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda şu ana kadar 35 acil sağlık hizmetleri istasyonumuzu yeni yerlerine taşımayı başardık. Hayırsever vatandaşlarımızın ve devletimizin bizlere verdiği destekle, hizmet kalitemizi her geçen gün artırıyor ve vatandaşlarımızı mutlu etmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Hayırsever İş Adamı Ceran’da “Bu tür hayır hizmetlerinde bulunmak bizleri son derece mutlu ediyor. Şehrimize, sağlık alanında katkı sağlıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Projemizi kısa bir süre içerisinde tamamlayarak teslim etmek istiyoruz. Rabbim hayırlı hizmetlerde kullanmayı nasip etsin” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ilgili protokol taraflarca imzalandı. Selçuklu 11 No’lu Hamza-MariyeCeran 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ismi ile hizmete açılacak olan binanın en geç bir yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Anahtar Kelimeler: hayırseverKonyasağlık

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu