Ceza Evindeki Mahkumun Ney İsteği Karşılık Buldu

Geleneksel Harp Sanatları Araştırma Atölyesi Sorumlusu Osman Gözel’in ney ve okçulukla

30.07.2022 00:06, 2 ay önce eklendi.
Ceza Evindeki Mahkumun Ney İsteği Karşılık Buldu

ilgili belgesellerini izleyen Çorum L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki bir mahkum, yazdığı mektupla Gözel’e yaşadığı duyguları aktardı ve ney üflemek için yardım talebinde bulundu.Gözel, alınan özel izinle birlikte mahkumla görüştü ve kendisine ney hediye etti.

Çorum L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda TRT 2’de yayınlanan Yeryüzleri belgeseli ve Diyanet TV’de yayınlanan Bizim Ustalarımız programında anlatılanlardan ve duyduğu ney sesinden etkilenen bir mahkum, belgeselde yer alan NEÜ Geleneksel Türk Harp Sanatları Araştırma Atölyesi Sorumlusu Osman Gözel’e mektup yazmaya karar verdi.

Mektubunda, koğuş arkadaşları ile birlikte izledikleri belgesel ve programdan çok etkilendiklerini ifade eden mahkum, Gözel ile tanışmak istediklerini ve kendisinden ney dersi alma hususunda taleplerini iletti. Yapılan girişimlerin ardından NEÜAhmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Süleyman Barbaros Yalçın ve NEÜ Geleneksel Türk Harp Sanatları Araştırma Atölyesi Sorumlusu Osman Gözel ceza evine bir ziyaret gerçekleştirdi. NEÜ heyetini, Cumhuriyet Savcısı Emirhan Mısırlı, Kurum Müdürü Osman Birol, eğitimden sorumlu öğretmenler Serkan Şahin ve Ali Aksoy karşıladılar. Doç. Dr. Süleyman Barbaros Yalçın’ın ney sesinin insan üzerindeki etkisi üzerine gerçekleştirdikleri sohbetin ardından Sanatçılar Osman Gözel ve Yusuf Şamil Gözel tarafından ney dinletisi icra edildi.

Anahtar Kelimeler: neykonyacezevi

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant