Konya Veledrom’da İlk Yarış Heyecanı

Türkiye’nin ilk ve tek,Avrupa'nın da en kapsamlı veledromlarından birisi olan ‘Konya Olimpik Veledromu’

05.08.2022 14:02, 4 ay önce eklendi.
Konya Veledrom’da İlk Yarış Heyecanı

Meram’a kazandırıldı. Veledrom’da bugün ilk yarışlar gerçekleştirildi. Tesisin, olağanüstü bir gayrette ve hızda bitirilerek İslami Dayanışma Oyunları’na yetiştirildiğinin altını çizen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bunun gerçekleşmesinde en büyük pay sahipleri olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Meram’da inşa edilen, Türkiye’nin ilk ve tek, Avrupa'nın da en kapsamlı veledromlarından birisi olan Konya Olimpik Veledromu’ndaİslami Dayanışma Oyunları kapsamında ilk yarışlar gerçekelştirildi. Meram Karahüyük Mahallesi’nde 17 bin 600 metrekarelik bir alanda yükselen veledrom, sporcuların ihtiyaç duyacağı tüm imkanları bünyesinde barındırıyor. Tesis, 2 bin 275 kişi seyirci kapasitesi, 250 metre ahşap pisti, kondisyon, eğitim ve seminer salonlarıyla, alanının en modern hizmetlerini sunacak ve yeni şampiyonlar için adeta bir yuva olacak.

İslami Dayanışma Oyunları’nın şehre tam manasıyla, yeni bir dünyanın kapılarnı aralayacağını söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya’nın ilk defa bu denli büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacağını ifade ederek, “Sporun başkenti, büyük organizasyonların da başkentidir artık. Bu büyük uluslararası organizasyonun Konya’da gerçekleştirilmesi başlı başına büyük bir başarıdır ve bu başarı bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Sporcuların, sporseverlerin ve iki milyarlık İslam Dünyası’nın gözü on gün boyunca şehrimizde olacak. Şehrimizin ve ilçemiz için bulunmaz bir fırsat. Bugün de ilk yarışları takip etmek üzere Veledrom’dayız. Konya,bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek için tüm kurumlarıyla en güzel şekilde hazırlandı. İnşallah en güzel şekilde de tamamlanacak ve gelecek yeni organizasyanlar için iyi bir referans kazanmış olacağız” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: Veledromkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant