Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam İçin Yürüdüler

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ)tarafından Türkiye Ulusal Ajansı desteğiyle yürütülen

07.08.2022 15:38, 2 ay önce eklendi.
Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam İçin Yürüdüler

 ‘Sağlıklı ve Kaliteli Yaşlılık’ projesi kapsamında NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, NEÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Arslan, NEÜ Genel Sekreteri Ecevit Öksüz ve projede yer alan vatandaşların katılımıyla doğa yürüyüşü yapıldı.

NEÜ Sağlıklı Yaşam ve Egzersiz Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilen projeyle, bireylerin bedensel fonksiyonlarını geliştirerek uzun vadede kendisini sağlıklı ve dinamik hissetmesine yardımcı olmak, sağlık sektörü üzerindeki baskıyı azaltarak ekonomik bir kazanç elde etmek ve yaşlılıkla birlikte gelen ‘işe yaramazlık’ algısını olumlu yönde değiştirerek duygusal ve psikolojik anlamda yaşlı bireylerin rahatlamasını sağlamak amaçlanıyor.

Etkinlikte konuşan projenin yürütücüsü NEÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Arslan, yaşlıların hayatlarını sağlıklı ve kaliteli bir şekilde sürdürmeleri için projeye başladıklarını belirterek, “Programımızda çok önemli sonuçlar elde ettik ve daha iyisi için çabalıyoruz. En önem verdiğimiz konulardan biri de, duruş bozukluğu varsa düzeltmek, düzgün bir duruş için kasları kuvvetlendirmek ve böylelikle vücuttaki ağrılarını minimuma indirerek enerjik kalmayı sağlamak. Projemizde yer alan bireylerin daha sağlıklı bir yaşama kavuşmaları bizleri mutlu ediyor. İnşallah proje tamamlandığında daha iyi bir noktada olacaklar” dedi.

Proje ekibine teşekkür ederek sözlerine başlayan NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, belli bir grubu kapsayan projenin Konya geneline yayılması gerektiğini söyleyerek, “Yaşlanmak bir kaderdir. Ama bu kaderin içerisinde insan kendine, spora ve egzersize de zaman ayırabilirse, son nefese kadar 25-30 yaşında gibi tüm fiziksel yaşam kalitesini sürdürebilir. Biz de projede yer alan vatandaşlarımızın daha program tamamlanmadığı halde ne kadar iyi olduklarını gördük. Proje tamamlandığında da uzun mesafe koşacak dereceye geleceklerdir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: sağlıkyaşamkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu