Ilgın’da Dolu Dolu Bir Festival Yaşandı

Tarihi, doğası, kültürü ve şifalı kaplıcalarıyla tanından Ilgın’da 15. Ilgın Kaplıca, Sağlık, Kültür ve Turizm Festivali sona erdi.

09.08.2022 22:49, 2 ay önce eklendi.
Ilgın’da Dolu Dolu Bir Festival Yaşandı

Uzun yıllardır düzenlenemeyen Ilgın festivaline ilk günden itibaren yoğun katılım sağlandı. Festivalde çocuklara, gençlere ve ailelere yönelik sergiler, konserler, konferanslar, çocuk şenlikleri gibi etkinlikler düzenlendi.

Ilgın Belediyesi tarafından “Kaplıca, Sağlık, Kültür ve Turizm” temasıyla düzenlenen festival; Mevlana Celaleddin-i Rumi Hazretleri’nin Kaplıcalara gelişinin temsiliyle başladı. Beş gün süren festivalde Işın Karaca ve Mustafa Ceceli sahne aldı.

Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş festival ile ilgili olumlu yönde dönüşler aldıklarının vurgusunu yaparak “ Şehrimize yakışır bir festival programını tüm hemşehrilerimize hitap edecek şekilde yoğun bir katılımla tamamladık. Festival boyunca emeği geçen tüm katılımcılarımıza ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Daha kapsamlı ve daha büyük olacak olan 16. Ilgın Kaplıca, Sağlık, Kültür ve Turizm festivalinde buluşmak üzere şehrimizi ziyaret eden tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu