YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, SÜ’ne ziyaret

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Selçuk Üniversitesinin ev sahipliğinde Konya’daki rektörlerle bir araya geldi.

10.08.2022 19:49, 2 ay önce eklendi.
YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, SÜ’ne ziyaret

Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, Üniversitede yürütülen çalışmalarhakkında Prof. Dr. Özvar’abilgi verdi.

İslam coğrafyasının hasretle beklediği 5. İslami Dayanışma Oyunları başladı. Konya Büyükşehir Stadı’nda düzenlenen açılış seremonisine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sırakatılımcı ülkelerden cumhurbaşkanları, başbakanlar, bakanlar, büyükelçiler ve sporseverler katıldı. Tarihi günlerinden birini yaşayan Konya’daki organizasyonda 56 ülkeden 4 bin 200 sporcu 24 farklı branştamadalya için yarışıyor.

5. İslami Dayanışma Oyunları için Konya’ya gelen Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Selçuk Üniversitesine de konuk oldu. Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, Prof. Dr. Özvar’aSelçuk Üniversitesitarafından hayata geçirilen projeler, yürütülen bilimsel çalışmalar ile teknik ve fiziki altyapıyla ilgili bilgiler aktardı. Ziyarete Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Behiç Coşkun, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrullah Eken, Prof. Dr. İlhan Çiftci ve Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat ile Genel Sekreter Prof. Dr. Kamil Beşoluk da eşlik etti.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu