Taekwondo Dünyası Meram’da Buluştu

5. İslami Dayanışma Oyunları kapsamında Konya’da bulunan Taekwondo Dünya Federasyonu Başkanı ChungwonChoue ve beraberindeki

11.08.2022 16:20, 2 ay önce eklendi.
Taekwondo Dünyası Meram’da Buluştu

heyet Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un misafiri oldu. Federasyon Başkanı Choue, Taekwondo ailesini bir araya getiren Başkan Kavuş’a teşekkür ederek, İslami Dayanışma Oyunları’nın çok güzel bir atmosferde gerçekleştiğini belirtti.

Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları tüm coşkusuyla devam ederken, Teakwondo dünyası Meram’da buluştu. Dünya Taekwondo Federasyonu Başkanı Dr. ChungwonChoue, Olimpiyat Komitesi Başkanı Fidel Ylli, Arnavutluk Spor Bakan Yardımcısı EndritHoxha, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin, İslam ülkeleri Taekwondo Federasyon Başkanları ve yerli yabancı hakem heyetleri, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un misafiri olarak Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde ağırlandı. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada Başkan Kavuş, misafirlerle tek tek ilgilenerek sohbet etti.

FEDERASYON BAŞKANI ŞAHİN; “MUSTAFA KAVUŞ BAŞKANIMIZ TAEKWONDO DOSTUDUR”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Taekwondo dünyasını buluşturan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’a teşekkür ederken, “Mustafa Kavuş başkanımız böylesine güzel bir mekanda bizleri ağırladı. Kendisi aynı zamanda bir Taekwondo dostu ve federasyonumuzda da daha önce yönetim kurulu üyesi olarak görev almış birisi. Farklı ülkelerimizden gelen misafirlerimizle çok güzel bir ortam oluştu. İslami Dayanışma Oyunları’nın hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde görüş belirtti.

BAŞKAN KAVUŞ; “ADETA BİR AİLE MECLİSİNDEYİZ”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ise, Taekwondo ailesi ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Çeşitli ülkelerden misafirlerimizle bugün aynı masadayız. Bugün adeta bir aile meclisindeyiz. Federasyon Başkanımız Metin Şahin, taekwondo sporundaki başarılı geçmişi nedeniyle ülkemizde yaşayan bir çok çocuğa ilham olmuştur. Bu aile ortamının oluşmasına verdiği katkı dolayısıyla teşekkür ediyorum. Sporcular için en güzel temenni sakatlığın yaşanmadığı başarılı bir turnuva geçirmeleri dileğidir. Katılımlarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Anahtar Kelimeler: Taekwondokonyameram

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu