Trafik Kazasında Dalağı Yırtılan Genç, Devlet Hastanesinde Ameliyat Edildi

Önceki gün Trafik kazası sonucu 112 ekipleri tarafından yaralı olarak Seydişehir Devlet Hastanesine getirilen

13.08.2022 22:01, 1 ay önce eklendi.
Trafik Kazasında Dalağı Yırtılan Genç, Devlet Hastanesinde Ameliyat Edildi

ve acil serviste yapılan ilk muayene ve tetkikler sonucunda dalak yırtığı tespit edilip hayati tehlikesi bulunan 19 Yaşındaki Can Ahmet K. genel cerrahi uzmanı Op.Dr. Muhammet Ali Aydemir ve anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı Dr.Mesut Öz tarafından başarıyla ameliyat edildi.

19 yaşındaki erkek hasta trafik kazası geçirdi. Vakit kaybedilmeden ambulansla Devlet hastanesine ulaştırılan hasta Genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Muhammed Ali Aydemir ve anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı Dr. Mesut Öz tarafından yapılan değerlendirmenin ardından hemen ameliyata alındı. Ameliyat başarıyla tamamlandı. Hastanın genel sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Yapılan operasyon hakkında bilgi veren Op.Dr. Aydemir, 'Hastamız trafik kazası sonrası dalak travması ile acil servise gelmişti. Buna bağlı ciddi kan kaybı gelişen ve genel durumu bozulan hastamıza hastane imkânlarının da elvermesi sayesinde acil splenektomi uygulama kararı verdik ve başarılı bir şekilde ameliyatı gerçekleştirdik. Hastamıza acil şifalar diliyorum' dedi.

Hasta Can Ahmet K. ‘'İlçemizde böyle özellikli bir ameliyatın yapılabiliyor olması çok güzel bir durum. Eğer doktorlarımız beni acil ameliyata almasaydı bugün hayatta olmayabilirdim. Bu nedenle hem kendilerine hem de ameliyathane ve cerrahi servis personeline emekleri için teşekkür ediyorum’' dedi.

Anahtar Kelimeler: kazadalakkonyaseydişehir

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu