Beyhekim ADSM Çocuk Diş Polikliniği Meram Devlet Hastanesi’nde

Meram Devlet Hastanesi’nde 0-14 yaş arası çocuk hastalara diş sağlığı hizmetleri vermesi amacıyla çocuk diş sağlığı merkezi oluşturuldu.

17.08.2022 11:03, 4 ay önce eklendi.
Beyhekim ADSM Çocuk Diş Polikliniği  Meram Devlet Hastanesi’nde

Hastane içerisinde açılan merkezde incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “Geçtiğimiz yıllarda kiralık bir binada zor şartlarda hizmet sunan çocuk diş polikliniğimizi, fiziki ortamı çok daha ferah olan hastanemize taşıyarak daha nitelikli hizmet sunulmasını hedefliyoruz” dedi.

Meram Devlet Hastanesi’nde hizmete açılan 16 ünit kapasiteli yetişkin ağız ve diş sağlığı kliniğinin alt katında bulunan bağımsız bir alanda çocuk hastalara diş sağlığı hizmeti sunulacağını vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Her odada bir diş ünitinin bulunduğu 12 ayrı poliklinik odasında çocuk hastalarımıza hizmet sunacağız. 16’sı yetişkin 12’si çocuk olmak üzere toplamda 28 diş ünitinin yer aldığı merkezimiz, kolay ve erişilebilir bir noktada vatandaşlarımızın ağız ve diş sağlığı sorunlarına çare olacak” şeklinde konuşarak Beyhekim ADSM Meram Çocuk Diş Semt Polikliniği’nin hayırlı olmasını diledi.

Pandeminin özellikle yoğun olarak yaşandığı dönemlerde hastaların ağız ve diş sağlığı hizmetlerine ulaşmada zorluklar yaşadığını hatırlatan Prof. Dr. Koç, “Artan hasta potansiyelini de göz önüne alarak Meram Devlet Hastanesi’nde 16 ünit kapasiteli diş polikliniği açılması için çalışma başlatmıştık. 2022 yılı Ocak ayından bu yana hastanemizde yetişkin vatandaşlarımıza ağız ve diş sağlığı hizmetleri sunmaktayız. 8 ay gibi kısa bir süre içerisinde 25.821 vatandaşımızın tedavi hizmeti aldığı hastanemiz bünyesinde gerekli altyapı çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayarak 12 ayrı poliklinik odasında çocuk diş ünitlerini de hizmet sunmaya hazır hale getirerek bölgedeki önemli bir eksikliği tamamlamış olduk”  dedi.

Diş muayenesi yaptırmak için hastaneye gelen vatandaşlarla ve hizmet sunan sağlık çalışanları ile sohbet ederek fikir alışverişinde bulunan Prof. Dr. Koç, diş hekimleri, sağlık çalışanları ve vatandaşlara yansıyan memnuniyetin kendilerini de son derece mutlu ettiğini söyledi. İncelemeler sırasında İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç’a, Meram Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Önder Gönen ile Beyhekim ADSM Başhekimi Dt. İsa Soylu’da eşlik ettiler.

 

Anahtar Kelimeler: dişçocukkonyameram

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant