Hüyük’e Yeni Bir Sağlık Yatırımı Daha Kazandırılıyor

Konya İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç ve hizmet başkanları Hüyük’debulunan sağlık tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundul

31.08.2022 19:47, 4 ay önce eklendi.
Hüyük’e Yeni Bir Sağlık Yatırımı Daha Kazandırılıyor

Hüyük ilçe değerlendirme programına Selki Aile Sağlığı Merkezi ziyareti ile başlayanProf. Dr. Koç, Hüyük Toplum Sağlığı Merkezi ile Hüyük 1 ve Hüyük 2 NoluAile Sağlığı Merkezlerini de ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Kazım Serkan Kasapoğlu’ndan ilçede sunulan sağlık hizmetlerindeki son durum hakkında bilgi alan Prof. Dr. Koç, görev başında bulunan aile hekimleri ve sağlık çalışanları ile de sohbet ederek, fikir alışverişinde bulundu.

Yeni binasında hizmet sunan hastane binasının ardından Hüyük ilçesine önemli bir sağlık yatırımı daha kazandırılacağını ifade eden Prof. Dr. Koç, Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun bir arada hizmet sunacağı yeni projede son aşamaya gelindiğini ve kısa bir süre içerisinde ihaleye çıkılacağını ifade etti.

Birinci basamak sağlık hizmetleri sunan sağlık tesisi incelemelerinin ardından Hüyük Devlet Hastanesi’ne geçen Prof. Dr. Koç ve beraberindeki hizmet başkanları burada da Hastane Başhekimi Dr. Mehmet Kendir ile birlikte poliklinik ve servisleri ziyaret ederek sunulan sağlık hizmetlerini yerinde değerlendirdiler. Hasta, hasta yakını ve sağlık çalışanları ile de sohbet ederek istek ve çözüm önerilerini dinleyen Prof. Dr. Koç, Hüyük ilçesinde sunulan sağlık hizmet çeşitliliğinin ve kalitesinin artması adına önemli projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini vurguladı. Prof. Dr. Koç, acil servis, poliklinik, yataklı servis gibi alanlarda işleyiş süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik düzenlemeler konusunda Hastane Başhekimi Dr. Kendir ve katılımcılar ile fikir alış verişinde bulunarak Hüyük programını tamamladı.

Anahtar Kelimeler: sağlıkyatırımhüyükkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant