Çalışma Koltuğu Tavsiye

Uzun süre masa başında çalışanlar için son derece önemli olan çalışma sandalyeleri ya da koltukları oturma kaynaklı yaşanan ağrıları

08.09.2022 08:37, 3 ay önce eklendi.
Çalışma Koltuğu Tavsiye

ortadan kaldırır. En iyi çalışma koltuğuönerilerini inceleyerek alınan koltuk daha konforlu ve rahat çalışma imkanı sunar. İnsan anatomisi uzun süre sabit oturmaya elverişli olmamasına karşın iş ya da ders gibi çeşitli sebeplerle pek çok insan saatlerce oturmak zorunda kalır. Araştırmalara göre uzun süre oturmak bel ve boyun ağrılarını, obezite ve diyabet gibi sağlık sorunlarını tetikler. Bu gibi sorunları en aza indirmek için temel özeliklere sahip en iyiçalışma koltuğukullanmak gerekir. Fiziksel sağlığı korumayı destekleyecek bu sandalyeler mutlaka çalışma masası ile uyumlu olmalıdır. Piyasada farklı model seçeneklerinin olması sayesinde her bütçeye ve ihtiyaca uygun koltuk bulmak kolay olacaktır.

Çalışma Koltuğu Nasıl Seçilir?

En rahat çalışma koltuğu hangisi diye araştırıldığında bu tür eşyaların genişlik ve yükseklik olarak ideal seviyede olması gerektiği görülecektir. Yüksekliği ayarlanabilir koltuklar çalışma pozisyonuna, masanın yüksekliğine ve vücut ölçülerine göre şekillendirilmelidir. Üst bacağın yere paralel olmasına ve ayağın yere tam basmasına dikkat edilmelidir. Ders çalışma koltuğu alırken de bu noktalara önem verilmelidir.

Çalışma sandalyelerinde sırt yüksekliği ve bel desteği ideal olmalıdır. Duruşu korumaya yardımcı olan bu yükseklikler belin üzerindeki yükü azaltacaktır. Doğru sırt yüksekliği yakalandığında omurgadaki baskı ve stres daha az olacaktır.

Sırt eğimi, dönebilme kabiliyeti, tekerlekler, materyal, kolçaklar, sırt sertliği, boyun desteği, öne eğim, mekanizma ergonomik çalışma koltuğu çeşitlerinde dikkat edilmesi gereken diğer ölçütler arasında yer alır. Koltuk özelliklerinin kişiye göre ayarlanabilir olması her zaman avantaj sağlayacaktır.

En İyi Çalışma Koltuğu Önerileri

Çalışma koltuğu tavsiye ve önerileri incelendiğinde bazı marka ve modellerin öne çıktığı görülür. Bunlar şu şekildedir:

OriannaDesing Siyah Fileli Ofis Çalışma Sandalyesi

Geniş ve fileli sırt kısmı ile kullanıcısına rahatlık sunan Orianna Design çalışma koltuğu oturma sırasında vücudu tamamen kavrar. Uygun fiyatlı ve yüksek performanslı olan bu ürün çeşitleri çocuk çalışma koltuğu olarak da tercih edilebilir. Sırt kısmı kavisli olan koltuk çalışma sırasında dik durmayı sağlar. Fileli kumaştan olması sayesinde oturma sırasında terleme yapmaz ve hava geçirir. Ekonomik ve kullanışlı olması ürünün tercih edilme nedenleri arasında yer alır.

 

Arji Ev Ve Ofis Tipi Çalışma Koltuğu

Üst segment makam koltuğu olarak da ifade edilen arji çalışma koltuğu hem evde hem de ofiste rahatça kullanılır. Ergonomik ve şık tasarımlı olan bu ürün vücudu rahatsız etmez. Bu nedenle ortopedik çalışma koltuğu kategorisinde yer alır. Garantili olarak satışa sunulan bu ürün konforlu oturak ve sırt formuna sahiptir. Böylece uzun saatler boyunca çalışmak için uygundur.

 

Fabrika Fileli Ofis Koltuğu

Sırt kısmı kumaş fileli olan fabrika fileli ofis koltuğu çalışma koltuğu tavsiye listelerinde yer alır. Geriye yaslanma özelliği bulunan koltukta fileli sırt kısmı petek ile desteklenerek daha sağlam hale getirilmiştir. Üretiminde orta sertliğe sahip 5 cm kalınlığında sünger kullanılmıştır. Ürün iki yıl garantili olarak satılır.

 

AsbirRigel Siyah Fileli Başlıklı Ofis Sandalyesi

Rahat çalışma koltuğu arayanlar için ideal olan asbirrigel çalışma koltuğu boyun, kavisli sırt ve ayarlanabilir sırt desteğine sahiptir. Kişiye konforlu kullanım olanağı sunan sandalyede sırt eğimi ve yükseklik ayarlanabilir. Demonte şekilde gönderilen ürünün kurulumu oldukça kolaydır. Oturma kısmında kullanılan 32 dns sünger ile bilgisayar çalışma koltuğu daha cazip hale gelir.

Anahtar Kelimeler: çalışma koltuğu tavsiye

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant