Başkan Kavuş; Mega Yeniliklerle Hedeflerine Koşar Adım İlerliyor

Meram Belediyesi’nin hayata geçirdiği ‘Yeni Nesil Eğitim Projesi; MEGA’eğitim öğretim yılına gençleri ve çocukları çok mutlu

15.09.2022 19:53, 3 ay önce eklendi.
Başkan Kavuş; Mega Yeniliklerle Hedeflerine Koşar Adım İlerliyor

edecek yeniliklerle giriyor. Kısa süre içinde başarılarla adından söz ettiren MEGA Projesi’nin eğitim programlarına bu yıl e-spor merkezi, dijital oyun tasarımı atölyesi gibi pek çok yeniliği eklediklerini söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “MEGA her geçen gün büyüyerek hedeflerine koşarak ilerliyor” dedi.

Meram Belediyesi’nin, ilçe genelinde okuyan 75 bin öğrenciye yönelik hayata geçirdiği ‘Yeni Nesil Eğitim Projesi; MEGA’ yeni eğitim öğretim yılına da yeniliklerle giriyor. Karakter eğitimi merkeze alınarak bilim, sanat, yaşam, sağlık ve spor alanlarında pek çok projenin hayata geçirildiği Meram Gelişim Akademisi (MEGA), Yerel Yönetimler ProjeYarışmasında, Gençliğe Yönelik YapılanKültür, Sanat, Yayıncılık, Eğitim ve SporFaaliyetleri dalında almaya hak kazandığı ödülü Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştı.

Eğitim alanında adeta yeni bir çığır açan MEGA’nın hayata geçirilmesinin hemen ardından başarılı çalışmalarla ödül almaya hak kazandığına vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, başarılarıyla tüm ülkede adından söz ettiren MEGA’nın içeriğinin ve faaliyetlerinin her geçen gün biraz daha zenginleştirildiğine dikkat çekti. Proje kapsamında bugüne dek her yaş grubu için ayrı eğitimler gerçekleştirildiğini belirten Başkan Mustafa Kavuş, “Geçtiğimiz yıl bilimsel yayınlar, dergiler, yarışmalar, doğa okulu,  çevre bilinci ve trafik eğitimleri, bilimsel proje sergileri, akıl zeka sınıfları ve yarışmalarıyla öğrencilerin eğitim hayatlarına önemli katkılar sunmanın yanı sıra iftariyelik, şivlilik ve ilk orucum gibi etkinliklerle ahlaki karakter gelişimlerine katkı sunmaya çalıştık. Bunların yanında kazanım değerlendirme sınavları, erasmus+ proje yazma eğitimleri ve düzenlediğimiz kariyer günleriyle akademik başarılarını artırmayı hedefledik. Bunlar ve benzeri faaliyetlerle MEGA çocuklarımıza ve gençlerimize adeta yeni bir ufuk açtı” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant